Dodaj wydarzenie

Pro Defense 2016

Czerwiec
2-5
2016
14-100 Ostróda
ul. Grunwaldzka 55

Pro Defense 2016 – Kto Cię obroni, Ojczyzno?
     
Pro Defense odbywać się będzie w dniach 2-5. czerwca 2016 w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie (warmińsko-mazurskie). Jest to jedyne wydarzenie o takim charakterze w Polsce i Europie, łączące Targi Proobronne z Kongresem Organizacji Proobronnych z Polski i innych państw członkowskich NATO oraz licznymi imprezami dodatkowymi. Fakt, iż odbywa się ono tuż przed zaplanowanym na lipiec 2016 roku szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO), który będzie miał miejsce w naszym kraju, sprawia, że Pro Defense stanowi swoiste preludium do tego wydarzenia. Poświęcone jest natomiast szeroko pojętej obronie terytorialnej.

Pro Defense jest wydarzeniem skierowanym do wszystkich obywateli, a zwłaszcza tych, dla których „patriotyzm” nie jest tylko pustym słowem i którym na sercu leży dobro Ojczyzny, a szczególnie jej bezpieczeństwo. Głównymi adresatami są zatem wszelakie stowarzyszenia paramilitarne, organizacje proobronne i klasy mundurowe. Pro Defense ma pokazać, jak liczne są tego typu formacje oraz jak ogromną rzeszę ludzi skupiają. Ideą Targów i Kongresu Organizacji Proobronnych jest również wymiana informacji i doświadczeń oraz wypracowanie skutecznego modelu funkcjonowania systemu proobronnego w obecnej sytuacji geopolitycznej.

Targi w swej formule wystawienniczej są okazją do prezentacji sprzętu i wyposażenia odpowiadającego najwyższym standardom w ramach zwalczania zagrożeń, zapobiegania ich skutkom i niesienia pomocy ofiarom. Wystawcami na Pro Defense będą zatem najwięksi producenci uzbrojenia, specjalistycznego sprzętu szkoleniowego, logistycznego, komunikacyjnego, ratowniczego i bezpieczeństwa osobistego, a także z innych dziedzin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obrony cywilnej. Dodatkowo można tu będzie znaleźć ofertę firm związanych z survivalem i outdoorem.

Targom Proobronnym Pro Defense towarzyszyć będą liczne wydarzenia dodatkowe, wśród których głównym jest wspomniany Kongres Organizacji Proobronych, działających zarówno na terenie Polski, jak i w państwach NATO. Jego celem jest wypracowanie najbardziej odpowiedniego dla naszego kraju systemu obrony terytorialnej. Częścią składową Pro Defense będą także szkolenia, konferencje, spotkania, kursy i warsztaty poświęcone działaniom obrony terytorialnej i cywilnej, a także liczne pokazy i prezentacje najnowocześniejszego sprzętu oraz wyszkolenia różnych służb.

Tak wielki rozmach wydarzenia Pro Defense możliwy jest dzięki właściwościom obiektu Expo Mazury, w którym będzie się ono odbywać. Pro Defense rozlokowane będzie bowiem zarówno w ogromnych halach wystawienniczych, jak również w nowoczesnych pomieszczeniach prezentacyjnych, a także doskonale wyposażonych salach konferencyjnych. Ogromne znaczenie dla organizacji tego wydarzenia ma także umiejscowienie Expo Mazury – w niewielkiej odległości znajduje się poligon, koszary, a nawet jezioro, które również podczas Pro Defense stanie się sceną dla pokazów militarnych. Niebagatelną rolę odgrywa również lokalizacja obiektu – znajduje się on u zbiegu tras S7 i S16 niemalże w połowie drogi między Warszawą a Gdańskiem, a zarazem w niewielkiej odległości od granicy Polski i Obwodu Kaliningradzkiego.

W swej istocie Pro Defense, które jest pierwszym i póki co jedynym w Polsce tak dużym wydarzeniem poświęconym proobronności. Ma uświadomić, jak silnym orężem obrony Polski jest zjednoczona i świadoma swojego istnienia obrona cywilna, działająca w oparciu o doskonałe wyposażenie i odpowiednie szkolenie, a także własną determinację oraz miłość do Ojczyzny.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu Pro Defense można znaleźć na stronie internetowej: http://pro-defense.pl/

Kontakt dla mediów:
Paulina Strygun
tel. 691 800 535
e-mail: paulina.strygun@expomazury.pl

Menedżer projektu:
Piotr Czuryłło
tel. 667 773 044
e-mail: piotr.czuryllo@expomazury.pl
Pro Defense 2016 Ostróda