Dodaj wydarzenie

Piknik Militarny

Maj
14
2016
41-300 Dąbrowa Górnicza
Aleja Róż 1

Militarne motywy w Nemo!

14 maja w godz. 15:00 - 20:00 na terenie parkingu „Nemo - Świat Rozrywki” w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Piknik Militarny. Wojskowych akcentów nie będzie brakowało.
Udział w Pikniku wezmą jednostki wojskowe z województwa śląskiego: 6. Batalion Powietrznodesantowy z Gliwic oraz 5. Pułk Chemiczny z Tarnowskich Gór, które zaprezentują sprzęt i pojazdy używane przez zawodowych żołnierzy. Pojawią się lokalne drużyny zrzeszające miłośników ASG - będzie więc okazja, by zobaczyć ich repliki, umundurowanie a nawet wstąpić do teamu.
Dla miłośników strzelania przygotowaliśmy aż 3 strzelnice: ASG, paintball oraz multimedialną. Tą ostatnią zorganizują dąbrowscy policjanci a skorzystać z niej będzie można wewnątrz Nemo. Ponadto, instruktorzy strzelectwa zapraszają na mini kurs rozkładania i składania broni oraz przedstawią techniki poruszania się z nią.
Podczas Pikniku będzie okazja by podyskutować. Udział w prelekcjach zapowiedzieli specjaliści związani z bezpieczeństwem, jak i analizujący tło konfliktów o podłożu militarnym.
Kolejnym elementem Pikniku będzie kiermasz militarny. - Zabierz swoje stare rzeczy, które sprzedasz lub wymienisz. Na piknik przyjadą pasjonaci militariów i okazji do wymiany nie będzie brakowało - zapowiada Andrzej Ostrowski, główny organizator imprezy z Nemo.
Dla uczestników przygotowana zostanie typowo wojskowa potrawa, jaką jest grochówka z kuchni polowej. Wśród smakołyków nie zabraknie również potraw z grilla.
A najmłodsi? Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy liczne konkursy z nagrodami. Będą też militarne animacje, gry i zabawy.

Wstęp wolny. Zapraszają: "Nemo - Świat Rozrywki" oraz Team Cicho Sza.

Informacje o Pikniku:
http://www.nemo-wodnyswiat.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=445&cntnt01returnid=18

Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=rIan1qQF0jU

FB: http://www.facebook.com/events/1671657436448313/

Piknik Militarny Dąbrowa Górnicza