Dodaj wydarzenie

XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO

Wrzesień
6-9
2016
25-672 Kielce
ul. Zakładowa 1

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z MSPO 2016 i krótkiej relacji z targów

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego już we wrześniu

Eurosatory w Paryżu, DSEI w Londynie i MSPO w Kielcach - to najważniejsze targowe wydarzenia dla branży obronnej w Europie. Choć wystaw związanych z tym sektorem przybywa, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP - Andrzej Duda jasno komentuje, że pozycji Kielc nic nie jest w stanie podważyć. Najbliższa edycja targów, które po raz kolejny odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta RP już od 6 do 9 września w Targach Kielce.

- Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to najważniejsza impreza wystawiennicza branży zbrojeniowej. Targi Kielce są świetnie przygotowane do jej organizowania, a efekty MSPO są wymierne – stwierdził w rozmowie z Radiem Kielce, prezydent Andrzej Duda.
O pozycji targów świadczą zarówno wystawcy – czołowe światowe koncerny branży obronnej jak i strategiczne dla tej dziedziny kontrakty podpisywane
w Kielcach. Co roku swoje oferty prezentują na MSPO między innymi zarówno spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jak i międzynarodowe koncerny, np. Boeing, Lockheed Martin, BAE Systems, Raytheon, General Dynamics, Finmeccanica, Thales, MBDA czy Saab.

- Nikogo już chyba nie trzeba przekonywać, że Salon Obronny w Kielcach to ważne miejsce spotkań międzynarodowych, okno na świat dla polskiej zbrojeniówki. Tylko w Kielcach zachodni kontrahenci mogą zobaczyć tak kompleksową ofertę polskiego przemysłu, a nasze przedsiębiorstwa korzystać z nowinek i ważnych rozwiązań technologicznych proponowanych przez światowe koncerny – mówi
dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.
Znaczenie wydarzenia dla przemysłu obronnego podkreślają również sami wystawcy, których z roku na rok jest coraz więcej.

- Od wielu lat uczestniczymy w MSPO i obserwujemy, jak z roku na rok wystawa się rozwija. Zainteresowanie naszymi produktami w wielu przypadkach przekłada się na późniejszą współpracę handlową. Dla nas szczególnie ważne jest, że dzięki obecności na MSPO mamy możliwość spotkać się z polskimi partnerami i firmami, z którymi współpracujemy. To może dać początek wspólnym projektom, co w przyszłości przełoży się na nowe miejsca pracy i rozwój technologii transferowanych do Polski – mówił podczas ubiegłorocznych targów John Neilson, dyrektor do spraw komunikacji Lockheed Martin Corporation.

Taka tradycja
MSPO odbędzie się w Kielcach po raz 24. Pytany o ich historię prezes Targów Kielce opowiada o tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego i ideach zaszczepionych przez Stanisława Staszica w XIX wieku. Na ten historyczny aspekt zwraca uwagę również prezydent Andrzej Duda, który podkreśla, że centrum tej branży znajduje się właśnie w rejonie kielecko- radomskim.
- Mam poczucie, że zarówno Salon Przemysłu Obronnego, jak i Targi Kielce są godnymi spadkobiercami tradycji. Kielecki ośrodek wystawienniczo – kongresowy to dobre miejsce zarówno dla wojska, jak też policji, celników, straży granicznej, ratowników medycznych oraz straży pożarnej. Jednocześnie z MSPO organizujemy bowiem targi LOGISTYKA, a co dwa lata, w czerwcu wystawę „pożarniczą” EDURA.
W Kielcach prezentowane jest zatem najnowsze, specjalistyczne wyposażenie
i rozwiązania dla służb mundurowych. Podczas tegorocznego Salonu spodziewamy si natomiast, że wystawcy zwrócą większą uwagę na elementy wyposażenia dla jednostek obrony terytorialnej – zapowiada prezes Andrzej Mochoń.

Na targi z czterech stron świata
Przez 24 lata Targi Kielce zbudowały imprezę należącą do europejskiej czołówki, liczącą się w świecie, którą każdego roku odwiedza blisko 20 000 gości. Wśród nich znajdują się ministrowie obrony, oficjalne delegacje parlamentarne i rządowe, przedstawiciele ambasad oraz wyższych sztabów armii zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Targi wizytowali już do tej pory miedzy innymi prezydenci RP – Andrzej Duda oraz Bronisław Komorowski. W ubiegłym roku wystawę zwiedziły oficjalne delegacje z 58 krajów, w tym przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Rosji, Chin, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Francji. Do Kielc przyjechali też reprezentanci tak odległych państw jak Brazylia, Bangladesz, Tajlandia, Filipiny, Indonezja, Korea, Oman czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Tradycją targów są również wystawy narodowe. Swój potencjał militarny prezentowały do tej pory takie kraje jak między innymi: Turcja, Norwegia, Włochy, Francja, Niemcy, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4 i Wielka Brytania. Wystawą wiodącą w tym roku będzie Wystawa Sił Zbrojnych pod hasłem „Kierunek – Nowoczesność”.

Polska Grupa Zbrojeniowa Partnerem strategicznym MSPO

Polska Grupa Zbrojeniowa, która jest największym wystawcą najważniejszej w Polsce i w tej części Europy wystawy branży obronnej - Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, została Partnerem Strategicznym Salonu na najbliższe trzy lata – 2016, 2017 i 2018 rok.
Polska Grupa Zbrojeniowa to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek działających w branżach obronnej, stoczniowej i nowych technologii, osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł. Dzięki wykorzystaniu potencjału polonizacji technologii, ścisłej współpracy z polską nauką oraz naciskowi na proces badawczo-rozwojowy, PGZ oferuje innowacyjne produkty zwiększające bezpieczeństwo.
PGZ to kompetencje i doświadczenie, stabilna sytuacja finansowa i wysoko wykwalifikowane kadry oraz umiejętność tworzenia produktów i usług. Obok tradycyjnych domen produktowych pojawiają się wciąż nowe. Są to między innymi - cybertechnologie oraz technologie kosmiczne i satelitarne.
Pełna oferta  Polskiej Grupy Zbrojeniowej będzie prezentowana już  podczas tegorocznej edycji XXIV MSPO, organizowanej pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP,  w dniach 6-9 września w hali C oraz na terenie zewnętrznym Targów Kielce.

FOTORELACJA MSPO 2015
https://www.netgun.pl/galeria/mspo/

XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO Kielce