Dodaj wydarzenie

Noc Muzeów - Muzeum Armii Krajowej

Maj
13-14
2016
31-511 Kraków
ul. Wita Stwosza 12
Zgłoszeń na elementy programu objęte rezerwacją prosimy dokonywać pod nr tel. 12 4100770 lub mailowo:rezerwacja@muzeum-ak.pl. 
W e-mailu prosimy podać nazwę pozycji programu i godzinę, nazwisko oraz ilość osób, a w temacie wiadomości „Noc muzeów”.
Program:
Rekonstrukcja historyczna przed budynkiem - rozbicie posterunku UB przez Zgrupowanie Partyzanckie „Błyskawica” w wykonaniu Podhalańskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej ZP Błyskawica – 19:00
Prezentacja spadochronu Silhouette w wykonaniu Jednostki Wojskowej „Nil” (dziedziniec) – 19:30
Zrzuty Cichociemnych do okupowanej Polski, technika skoku oraz sprzęt spadochronowy i wyposażenie - prezentacja multimedialna i filmy ze skoków spadochronowych przedstawi Paweł Moszner z Klubu Spadochronowego Sił Specjalnych Fundacja DELTA im. Cichociemnych i Spadochroniarzy PSZ (Aula) – 20:00
Prezentacja spadochronu Irvin w wykonaniu Fundacji Delta im. Cichociemnych i Spadochroniarzy PSZ (dziedziniec) – 20:30
Mała AKademia (rezerwacja miejsc)
18:00  „Poznajmy współczesnych rycerzy” – warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat
19:45  „Wsłuchaj się w historię AK” - warsztaty i ścieżka dla osób z dysfunkcją wzroku
21:00  „Dalsze losy Cichociemnych” - warsztaty dla młodzieży w wieku od 15 lat
Pokaz filmów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Jana Karskiego (sala przy dziedzińcu)
Filmy dokumentalne:
19:00  „My Cichociemni” realizacja Paweł Kędzierski
20:15  „Elżbieta Zawacka – miałam szczęśliwe życie” Scenariusz i realizacja Marek Widarski
Scena Faktu Teatru Telewizji:
21:00  „Pseudonim Anoda” reż. Mariusz Malec (występują: Łukasz Dziemidok, Jan Englert, Grażyna Barszczewska, Olgierd Łukasiewicz)
22:15  „Kontrym” reż. Marcin Fischer (występują Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Bartłomiej Topa, Stanisława Celińska)

Zwiedzanie ekspozycji stałej i wystaw czasowych  z przewodnikiem (zbiórka za kasą, rezerwacja miejsc) - 19.30, 20.30, 21.30, 22.30, 23.00
(wystawy czasowe: „Z głową bez karabinu. Powojenne dokonania żołnierzy AK”, „Do broni! Wojna i propaganda w plakacie 1939-1989”, „Polskie Państwo Podziemne na Rzeszowszczyźnie 1939-1944/45”, wystawa mundurów filmowych na wystawie stałej
Pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Krzeszowic – 20:00
Koncert Orkiestry Kameralnej uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Paderewskiego pod dyrekcją Tomasza Półtoraka (Aula) – 20:45
Stoiska militarne  (Stowarzyszenie Terytorialni.pl, Rosomak Szkolenia Taktyczne,  jednostki wojskowe) – od 19:00 do 1:00

Degustacja grochówki wojskowej przed budynkiem Muzeum – od 21:00

Partnerzy:
- Mateco podesty ruchome
- Podhalańska Grupa Rekonstrukcji Historycznych Z.P. "Błyskawica"
- firma Rosomak Szkolenia Taktyczne
- Zenith 9 doradztwo ds. bezpieczeństwa
- jednostka wojskowa "Nil"
- stowarzyszenie "Terytorialni"
- Klub Spadochronowy Sił Specjalnych przy Fundacji DELTA im. Cichociemnych i Spadochroniarzy Polskich Sił Zbrojnych
Noc Muzeów - Muzeum Armii Krajowej Kraków