Zawieszenie SAG dwupunktowe

69,00 zł
Sprzedam
  • Stan przedmiotu: Nowy
  • Do końca: Zakończone

Zawieszenie taktyczne do broni SAG2

Zawieszenie taktyczne SAG 2 jako jedno z pierwszych, jeśli nie pierwsze, pozwala na szybkie, i co najważniejsze, łatwe przeniesienie broni z ręki silniejszej na słabszą. Umożliwia to klamra bocznego wypinania znajdująca się bliżej strzelca.
Co bardzo ważne, nie wymaga to przekładania pasa na szyję jak  w tradycyjnych rozwiązaniach (np. klasyczne zawieszenie do AK). Dlaczego to takie ważne? W klasycznych rozwiązaniach zdarzały się sytuacje gdy prowadząc ogień ze „słabszej ręki” ciężar opadającej broni  w całości był przenoszony na kręgi szyjne.
W spoczynku SAG-2 rozkłada ciężar  broni głównej na plecy strzelca, niezależnie z której ręki prowadził ogień!!
Odpięcie wspomnianej klamry umożliwia również wygodne osunięcie broni w okolice lewego biodra np. podczas strzelania z broni bocznej.
SAG-2 skonstruowano w taki sposób by wyeliminować jakiekolwiek klamry i drabinki znajdujące się na plecach strzelca. Pozwala to przemieszczać się pasowi pod ramionami plecaka, a zatem korzystać z broni bez zdejmowania go. W połączeniu z szeroką, 40 mm taśmą nośną, komfort użytkowania jest o wiele wyższy.
Zawieszenie wyposażono w trzy regulacje długości: główną w okolicy kolby, dodatkową regulację przedniego odcinka i szybką. Pozwala to dopasować pas do każdego użytkownika i jego indywidualnych preferencji.
Zawieszenie SAG-2 umożliwia również przenoszenie pasa na plecach. Wystarczy przesunąć szybką regulację do maksymalnego położenia w przód, następnie mocniej szarpnąć by odpiąć rzep ograniczający, przenieść broń na plecy i kontynuować skracanie do pożądanej długości. Aby powrócić do pierwotnego położenia należy pociągnąć od siebie „języczek” umieszczony na klamrze i przenieść broń pod lewym ramieniem, na klatkę piersiową.

Zaleca się by tylnie mocowanie SAG-2 znajdowało się po przeciwnej stronie broni, „od strzelca”. Czyli po prawej stronie w przypadku strzelców praworęcznych i po lewej dla leworęcznych. Przednie mocowanie pozostaje bez zmian (po stronie strzelca). Dzięki temu broń w spoczynku lepiej przylega do klatki piersiowej i jest bardziej stabilna. Może to pozytywnie wpłynąć na komfort przenoszenia i użytkowania, szczególnie podczas prowadzenia ognia ze „słabszego ramienia”.

Pamiętaj!! Aby w pełni wykorzystać możliwości SAG-2 konieczna jest odrobina praktyki i przyzwyczajenie do nowych rozwiązań.
Produkt objęty dożywotnią gwarancją.

Dostępne kolory:
- Czarny
- Coyote brown
- Oliwkowy