MSWiA: czasowy zakaz noszenia broni w małopolsce oraz Wrocławiu.

6 czerwca 2017

Kraków będzie organizatorem 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to jedno z największych wydarzeń tego typu organizowanych przez polski  Rząd. Sesja odbędzie się w Krakowie od 2 do 12 lipca.

Ministerstwo Spraw Węwnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia o czasowym zakazie noszenia broni na terenie województwa małopolskiego od 1 do 13 lipca. Projekt "wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym" właśnie trafił do uzgodnień.
Zakaz noszenia broni dotycznyć ma także miasta Wrocław, w którym w dnich od 5 do 8 lipca 2017 r. odbędzie się Wrocław Global Forum i Forum Państw Trójmorza.

Ministerstwo uzasadnia swoją decyzję o zakazie noszenia broni, wysoką rangą tych wydarzeń. Duża liczba uczestników oraz ważnych osobistości zmusza do zapewnienia pełnego bezpieczeństwa i porządku publicznego w małpolsce i Wrocławiu.

Rozporządzenie nie będzie dotyczyć żołnierzy, policjantów, celników oraz funkcjonariuszy służb specjalnych, BOR, Straży Granicznej i Służby Więziennej.

Treść projektu rozporządzenia - KLIKNIJ TUTAJ