Grupa handlarzy bronią rozbita przez wrocławskie CBŚP.

14 czerwca 2017

Wrocławska policja rozbiła grupę zajmującą się nielegalnym handlem bronią. Zatrzymano w sumie sześć osób w tym rusznikarza. Policja od kilku miesięcy obserwowała grupę zajmującą się sprowadzaniem broni zza granicy, przerabianiem jej i sprzedarzą na rynku przestępczym.
W toku śledztwa funkcjonariusze ustalili, że dwie sztuki broni zostały wrzucone do Kanału Gliwickiego. Po wyłowieniu broni i pracach śledczych policja dotarła do rusznikarza, który zajmował się przerabianiem nielegalnej broni oraz osób nielegalnie sprzedających przerobioną broń. Funkcjonarusze wrocławskiego CBŚP przy wsparciu kolegów Katowic i Białegostoku zatrzymali 4 osoby w Śląskim i dwie w Podlaskim. Większość broni ukryta była w składzie drewna należącym do jednego z zatrzymanych.
Policjanci zabezpieczyli w sumie 17 sztuk broni długiej, w tym karabiny maszynowe, sztucery z optyką i tłumikami i inne oraz broń krótką – np. pistolety CZ. Oprócz tego wśród zabezpieczonych przedmiotów była kusza, istotne elementy broni i blisko 8 tys. sztuk amunicji oraz kilogram czarnego prochu.
Mężczyźni w wieku od 25 do 50 lat trafili do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu nadzorującej to postępowanie. Tam usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnego obrotu bronią lub jej przerabiania.
Dwie osoby zostały zatrzymane w areszcie na 3 miesiące, pozostali przestępcy po wpłaceniu poręczenia majątkowego pozostają pod policyjnym dozorem.

Źródło: http://cbsp.policja.pl/