Czasowy zakaz noszenia broni - zmiany w projekcie!

26 czerwca 2017

W ubiegłym tygodniu MSWiA opublikowało nowy tekst projektu rozporządzenia w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym. Wprowadzono kilka kluczowych zmian.
W projekcie pojawił się punkt dotyczący czasowego zakazu noszenia broni w na obszarze miasta stołecznego Warszawy w okresie od 5 do 7 lipca 2017 r. Ma to związek z wizytą Prezydenta Donalda Trumpa w tych dniach. Ze względu na wizytę Prezydenta USA, Global Forum oraz Forum Państw Trójmorza zostało przeniesione do Warszawy i odbędzie się w dniach 6-7 lipca.
Kolejną zmianą jest wprowadzenie na terenie województwa dolnośląskiego zakazu noszenia broni od 18 do 31 lipca, ze względu na odbywające się we Wrocławiu Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017.
Bez zmian pozostaje w projekcie punkt dotyczący Krakowa i wojewodztwa malopolskiego z zakazem noszenia broni od 1 do 13 lipca ze względu na 41 Sesję Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Ministerstwo chęć wrowadzenie zakazu noszenia broni podczas tych trzech wydarzeń uzasadnia ich wysoką rangą oraz przewidywalną dużą liczbą uczestników na wysokim szczeblu międzynarodowym.
Nowy tekst projektu rozporządzenia dostępny TUTAJ.