Noże, kamienie, walka wręcz - starcie komadosów SAS z ISIS.

3 lipca 2017
Wczoraj DailyStar opublikowało informację o kolejnej bohaterskiej walce brytyjskich komadosów z bojówkami ISIS.
Dzień wcześniej w pobliżu Mosulu (północny Irak) 50 terrorystów ISIS otoczyło oddział SAS (Special Air Service). Zasadzka miała miejsce podczas wycofywania się komadosów z misji zwiadowczej. Wg informacji brytyjskiego tabloidu, żołnierzom udało się zabić kilku napastników, niestety podczas zaciętej walki szybko skończyła im się amunicja. Nie mając nic do stracenia, komadosi pożegnali się ze sobą i ruszyli na bojowników z kamieniami, nożami i wszystkim czym dało się walczyć wręcz. Żródło podaje, że podczas walki jeden z komadosów utopił bojownika ISIS w kałuży a następnie zabił kamieniem kolenjego atakującego przeciwnika. Według relacji, żołnierze będąc w sytuacji bez wyjścia byli przekonani, że umrą w bitwie, więc zdecydowali się na walkę w nadziei, że zabiją jak najwięcej bojowników ISIS.
Podczas walki zginęło 32 bojowników ISIS, z oddziału SAS wszyscy przeżyli jednak kilku żołnierzy zostało poważnie rannych, pomimo tego po trwającym 4 godziny starciu udało im się przedostać w bezpieczny rejon gdzie pomocy udzieliły im kurdyjskie siły specjalne.

Więcej znajdziecie na : http://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/626577/SAS-Soldiers-last-stand-IS-Islamic-State-fight-British-troops
Kategorie: Aktualności