Sukces CBŚP - rozbita grupa handlarzy bronią.

3 lipca 2017
W sumie 100 sztuk broni palnej różnego kalibru i około 7,5 tysiąca sztuk amunicji zabezpieczyli policjanci z olsztyńskiego CBŚP podczas akcji rozbicia grupy zajmującej się nielegalnym handlem bronią.
Funkcjonariusze olsztyńskiego CBŚP przy wsparciu antyterrorystów z Kielc zatrzymali w województwie świętokrzyskim pięciu mężczyzn podejżanych o nielegalny handel bronią. mężczyźni usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania i handlu bronią, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował już tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące w stosunku do 2 osób i miesięczne w stosunku do 3.
Na swoim potralu policja informuje, że olsztyńskie CBŚP od ponad roku pracowało nad sprawą nielegalnego handlu bronią w województwie świętokrzyskim. Po potwierdzeniu się informacji, funkcjonariusze olsztyńskiego i kieleckiego CBŚP oraz brygada antyterrorystyczna z KWP Kielce w tym samym czasie wkroczyli pod adresy gdzie znajdowali się podejżani.
Zatrzymano pięciu mężczyzn w tym rusznikarza zajmującego się przerabianiem broni, pozostali to dostawcy i handlarze.
Wśród zabezpieczonej broni znajdowały się między innymi: Parabellum, Steyer, Mauser, Burnett, Walther, VIS, Kolt, Heckler Koch,  HS9, TT, CZ, SIG, pistolety maszynowe: Skorpion, INTRATEC TEC-9, PM 63 RAK, PPS, WZ 41 i 43 (PPSZ),  PPRT,  karabiny: KBK AKMS i AKM "Kałasznikow", SIG, Heckler Koch, Schmit Rubin, Mauser, Mosin, strzelby: Leppo,  Bronko,  Bolk,  Sabatti, rewolwery: H.Schmidt, Buldog, Smith Wesson.
Ponadto zabezpieczono 7,5 tysiąca sztuk amunicji różnego kalibru, części karabinów i  pistoletów: lufy i  zamki, niewybuchy z II wojny światowej i urządzenia rusznikarskie.
Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Gdańsku przedstawił im zarzuty dotyczące handlu bronią i jej posiadania bez zezwoleń.

Więcej znajdziecie na: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/145299,Uderzenie-CBSP-w-rynek-nielegalnej-broni-palnej.html