Glocktendo – nietypowy tuning Glocka.

12 lipca 2017

Lata 90 to czas kultowych konsoli i gier. Każdy nastolatek marzył wtedy o byciu posiadaczem platformy Nintendo. Chyba większość z Was kojarzy popularną na tej konsoli grę, w której strzela się do kaczek przy pomocy pistoletu świetlnego NES Zapper.

Kilka miesięcy temu w USA zrobił się szum wokół właśnie tego pistoletu a właściwie wokół Glocka stylizowanego na NES Zapper. Jak wiemy Amerykanie uwielbiają wszelki tuning, dotyczy to również broni palnej. Popularna firma z Teksasu, Precision Syndicate, LLC na specjalne zamówienie indywidualnego klienta, fana Nintendo, wykonała tuning pistoletu Glock. Na życzenie klienta broń została tak wystylizowana, że do złudzenia przypomina konsolowy pistolet świetlny. Firma postanowiła pochwalić się swoim dziełem w mediach społecznościowych i wtedy rozpętała się burza. Wśród licznych entuzjastycznych komentarzy znalazły się również słowa krytyki. Internauci zwrócili uwagę na to, że pistolet przypomina zabawkę i w przypadku kontroli policji, lub jej interwencji funkcjonariusz nie ma czasu na określenie czy ma do czynienia z prawdziwą bronią czy zabawką. Pomimo wielu niemiłych komentarzy wiele osób wyrażało chęć zakupu identycznego modelu. Zasypani mailami Precision Syndicate wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że broń nigdy nie będzie produkowana (tuningowana) na większa skalę i było to jednorazowe wykonanie na indywidualne zamówienie. Podkreślili również, że broń palna zawsze powinna być odpowiednio zabezpieczona żeby nie dostała się w ręce dzieci.

Duże zainteresowanie tematem Glocktendo sprawiło, że firmy w Stanach oferują, oklejanie i malowanie Glocków w kolory NES Zapper. W tym przypadku broń nie traci autentycznego wyglądu.

Co sądzicie o tego typu tuningu broni palnej? Czy zbyt duże odbieganie od istniejących standardów może nieść za sobą potencjalne zagrożenie? A może uważacie, że personalizowanie broni i odpowiednia stylizacja to świetna zabawa dla strzelców i kolekcjonerów broni palnej?

Źródło: http://www.recoilweb.com


Na filmie możecie zobaczyć broń o której mowa w artykule.