Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego - 25 edycja przed nami.

19 lipca 2017

Od 25 lat coraz większym zainteresowaniem światowej branży obronnej cieszy się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Polsce. Najbliższa edycja targów odbędzie się od 5 do 8 września 2017 roku w Targach Kielce. Z okazji wielkiego jubileuszu wydarzenia zaplanowano dodatkowe dwa dni otwarte dla publiczności.

Jak co roku w pierwszych dniach września Kielce znów staną się centrum obronności świata. To za sprawą odbywającego się właśnie tutaj Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, największej imprezy militarnej tej części Europy. Liczne wystawy, konferencje i nagrody za najlepsze produkty – to tylko namiastka bogatego programu targów. W tym roku dodatkowych atrakcji będzie jeszcze więcej.

Kielecki Salon Obronny to kolejne pod względem wielkości po paryskich targach EUROSATORY i londyńskich DSEI, targi militarne w Europie i jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej. O pozycji wystawy świadczą zarówno wystawcy – czołowe, światowe koncerny branży obronnej, jak i strategiczne dla tej dziedziny kontrakty podpisywane w Kielcach.

MSPO to najważniejsza impreza wystawiennicza branży zbrojeniowej. Targi Kielce są świetnie przygotowane do jej organizowania, a efekty MSPO są wymierne – stwierdził w rozmowie z Radiem Kielce prezydent Andrzej Duda. O pozycji targów świadczą nie tylko wystawcy – czołowe światowe koncerny branży obronnej, ale również to, że w Kielcach są podpisywane strategiczne dla tej dziedziny kontrakty.

Tegoroczna wystawa odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy. Tradycyjnie, w ramach wystawy swój potencjał obronny zaprezentuje kraj towarzyszący. W tym roku będzie to Korea Południowa.