Kobieta w elitarnej jednostce Navy SEALS.

24 lipca 2017
Amerykańska telewizja CNN informuje, że do grona elitarnych komadosów prawdopodobnie dołączy kobieta. Jak na razie wiadomo, że w tym roku rozpoczęła morderczy trening, który musi przejść każdy ochotnik. Jeżeli kandydatka pomyślnie przejdzie testy i treningi we wrześniu trafi do ośrodka szkoleniowego SEALS-ów.
Dotychczas do elitanych jednostek komadosów nie mogły wstępować kobiety, dopiero w 2016 roku rząd USA wprowadził zmiany w prawie otwierające przed kobietami możliwość zostania żołnierzem Navy SEALS i innych podobnych formacji.
Trening Navy SEALS zwany BUD/S to sześciomiesięczny kurs szkoleniowy, który odbywa się w centrun treningowym w Kaliforni. Składa się z trzech etapów. Podczas pierwszego etapu ochotnicy zostają poddani szeregom treningów fizycznych jak i psychicznych. Jest to najbardziej morderczy etap szkolenia, podczas, którego z wielu kandydtatów pozostaje tylko garstka najbardziej wytrzymałych. Druga faza obejmuje 8 tygodni nurkowania a trzeci etap to 9 tygodni przygotowujących do prowadzenia działań w terenie.
Szkolenie Navy SEALS kończy się formalnie Ukończeniem Szkoły BUD / S.