"Dywizjon 303" - polska gra o legendarnym pododdziale.

27 lipca 2017

Polskie studio "Atomic Jelly" informuje, że jest w trakcie przygotowania gry wideo o Dywizjonie 303. Studio w ten sposob chce oddać hołd bohaterskim żołnierzom, walczącym na froncie II wojny światowej.
Dywizjon 303, pododdział lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, zaliczany jest do najlepszych jednostek myśliwskich II wojny światowej. Największe sukcesy w walce z nieprzyjacielem jednostka odniosła podczas Bitwy o Anglię. Polacy wyróżnili się wtedy niezwykłą taktyką i wytrwałością w walce z z nazistami. Gra zawierać ma elementy typowej gry akcji gdzie siadamy za sterami samolotu i toczymy bitwę z jednstkami nieprzyjaciela. Dodatkowym elementem bedzie wplecenie historycznej narracji oraz animacji, dzięki którym lepiej wczujemy się w realia konfliktu. Każda misja w grze ma być oparta o autentyczne wydarzenia, mające miejsce w 1940 roku. Na zagranicznym rynku gra będzie nosić nazwę "303 Squadron: Battle of Britain".
Mamy nadzieję, że gra odniesie sukces i przybliży młodym ludziom historię bohaterów dzięki, którym możemy żyć w świecie wolnym od nazizmu.

Źródło: http://atomic-jelly.com
http://www.facebook.com/303SquadronTheGame/

Kategorie: Aktualności