Psy wojen. Od Indochin po Pakistan - polscy najemnicy na frontach świata - Krzysztof Wójcik

24 października 2017

Na długie jesienne wieczory pragniemy polecić Wam książkę Krzysztofa Wójcika "PSY WOJEN" .
Podstawą książki są wywiady z polskimi najemnikami, pracującymi w najbardziej "gorących" rejonach świata. Poznacie historie ludzi, którzy przewinęli się przez najwieksze konflikty zbrojne począwszy od ogarniętych komunizmem Indochin lat 50, po współczesny Irak i Afganistan.
Byli żołnierze GROM-u, antyterrorysta z jednostki specjalnej, żołnierz FORMOZY, gangster oraz zwykły młokos z prowincji opowiedzieli o swoich przeżyciach i pobudkach, dla których postanowili stać się "Soldier of fortune". Zrożnicowane historie, opowiedziane z detalami dają nam obraz ciężkiej i niebezpiecznej pracy jaką wykonują najemnicy. Maluje się tu również obraz wojen widziany oczyma ludzi zatrudnionych na kontraktach, przeżywających wewnętrzne rozterki i niepokoje.
Jeżeli lubicie literaturę faktu, śmiało sięgajcię po tę pozycję. Gwarantujemy, że takich historii polskich kontraktorów i takiego obrazu wojny nie zobaczycie nigdzie indziej.
Serdecznie zapraszamy na autorskie spotkanie z Krzysztofem Wójcikiem,  27 października o 16:00 na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

Kategorie: Aktualności