Najmniejszy rewolwer na świecie.

7 listopada 2017
Pisaliśmy już o największej strzelbie jaką jest Punt Gun , czas napisać o najmniejszej broni palnej jaką udało nam się odnaleźć w bezkresnych otchłaniach internetu.
Szwajcarska firma SwissMiniGun jak jej nazwa wskazuje, produkuje najmniejszą broń na świecie. Pisząc „najmniejszą” nie mamy na myśli kompaktowego pistoletu czy rewolweru w niestandardowo małym rozmiarze ale naprawdę miniaturową broń, z której da się strzelać prawdziwą amunicją.
Ogromne doświadczenie Szwajcarów w tworzeniu misternej biżuterii czy wspaniałych zegarków pomogło w zaprojektowaniu i wykonaniu rewolweru, który uważany jest za najmniejsza działającą broń na świecie i z tym tytułem został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa.
Rewolwer firmy SwissMiniGun ma zaledwie 5,5 cm długości, 3,5 cm wysokości i 1 cm szerokości, waży tylko 19,8 g. Taka mała broń wymaga równie miniaturowej amunicji i tu pada kolejny rekord, firma produkuje naboje o kalibrze 2.34 mm co oznacza, że jest to najmniejsza ostra amunicja na świecie (również wpisana do Księgi rekordów Guinnessa). Moc amunicji o tym kalibrze jest mniejsza niż 1 dżul, tak więc większość wiatrówek i replik ASG ma większą siłę „rażenia” niż opisywany model broni.
Taki rewolwer to nie lada gratka dla kolekcjonerów broni palnej. Niestety kolekcjonerzy broni z USA muszą obejść się ze smakiem, ich Departament Sprawiedliwości uznał, że broń nie spełnia wymagań i nie może być importowana do kraju. Szwajcarska firma bardzo ubolewa nad tym faktem ale obiecuje, że kolejne nowe modele spełnią wymogi i kolekcjonerzy zza oceanu będą mogli cieszyć się z posiadania miniaturowych rewolwerów.
Dodajmy jeszcze, że koszt rewolweru nie jest proporcjonalny do jego maleńkich rozmiarów. Za model wykonany ze stali przyjdzie nam zapłacić 6500 CHF czyli ok. 24 tys złotych.
Źródło: http://www.swissminigun.ch