Blaster Hana Solo – upiększony Mauser prosto z Gwiezdnych Wojen.

14 grudnia 2017
W związku z premierą nowej części Gwiezdnych Wojen, prezentujemy Wam, najbardziej rozpoznawalny i kultowy blaster jakim jest BlasTech DL-44 – miotacz Hana Solo.

Źródło: http://starwars.wikia.com/

BlasTech DL-44 to nic innego jak wystrojony na potrzeby filmu pistolet Mauser C96.
Oryginalny Mauser C96 produkowany był w Niemczech w latach 1896–1939, to pierwszy udany pistolet samopowtarzalny tej firmy. Projekt pistoletu został opracowany przez pracowników fabryki z ich własnej inicjatywy. Gdy Paul Mauser dowiedział się o projekcie zaawansowanego pistoletu samopowtarzalnego nakazał dalsze, już oficjalne prace nad bronią. Pistolet był powszechnie używany w Europie i w Azji. Był to ulubiony pistolet Winstona Churchilla. Do 1939 roku wyprodukowano ponad milion sztuk broni typu C96.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/

Na potrzeby „Gwiezdnych Wojen” pistolet został zmodyfikowany po to aby wyglądał na bardziej futurystyczny. Po prawej stronie zamontowano lunetę, dodano również stożkowe zakończenie lufy oraz elementy ozdabiające całość pomalowano na czarno.
Mauser C96 to nie jedyna broń zmodyfikowana i wykorzystana na potrzeby hitu Georgea Lucasa. Praktycznie każdy blaster, który widzimy w Gwiezdnych Wojnach to prawdziwa broń np. pistolet blasterowy BlasTech DH-17 lub używany przez Szturowców E-11 to nic innego jak Sterling L2A3 z „gwiezdnymi” unowocześnieniami.
Rozpoznanie wszystkich modeli broni jakich użyto w każdej z ośmiu części „Gwiezdnych Wojen” to nie lada gratka i wyzwanie dla prawdziwych pasjonatów broni palnej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/