Rewolwer Apache - broń prosto z półświatka.

15 grudnia 2017
Rewolwer Apache znany również jako Les Apaches to kolejna oryginalnie wyglądająca broń, którą prezentujemy na naszym blogu.

Źródło:https://en.wikipedia.org/

Projekt tego specyficznego rewolweru pochodzi z lat 60 XIX wieku, sam rewolwer produkowany był do końca dziewiętnastego stulecia. Broń ta popularna była wśród ludzi francuskiego podziemia, przez jej uniwersalność i niewielkie rozmiary.
Apache działa na zasadzie rewolweru przy czym nie posiada lufy, co powoduje, że jest to broń o bardzo słabym zasięgu. Brakuje mu również przyrządów celowniczych co uniemożliwia namierzenie celu.

Źródło: http://www.gunsinternational.com

Les Apache w gruncie rzeczy to mały substytut rewolweru z chwytem w postaci kastetu i małym sztyletem zamieszczonym z przodu. Całość da się złożyć do wewnątrz w kierunku bębenka. Tak skonstruowaną broń można bez problemu ukryć w kieszeni spodni lub marynarki. Pomimo niewielkich rozmiarów, wbrew pozorom broń ta może być naprawdę śmiercionośna. Podchodząc z zaskoczenia, można bez problemu w dyskretny sposób wyeliminować przeciwnika. Nie dziwi więc jego powszechność wśród ludzi półświatka.
Prawdopodobnie podczas II wojny światowej w rewolwery typu Apache wyposażeni byli brytyjscy komandosi ale informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone.