Nielegalna broń palna i wyłudzanie odszkodowań.

8 stycznia 2018
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim rozbili grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się wyłudzaniem odszkodowań od ubezpieczycieli.
Policja zwróciła szczególną uwagę na dużą ilość kolizji samochodowych z udziałem tych samych osób. Przy współpracy z ubezpieczycielami, funkcjonariusze ustalili, że grupa działa od 2013 do 2016 roku na terenie województwa lubuskiego. W tym czasie podejrzani zgłosili kilkadziesiąt fikcyjnych stłuczek, sami również dokonywali uszkodzeń pojazdów co miało potwierdzać udział w kolizji.
Wstępnie straty towarzystw ubezpieczeniowych oszacowano na 160 tys zł.
W zatrzymaniu uczestniczyli również antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. U dwóch podejrzanych policjanci zabezpieczyli dwie sztuki nielegalnej broni palnej.
W Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim 1 osoba usłyszała zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a 11 osobom przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymanym postawiono również zarzuty dotyczące oszustw i wyłudzania odszkodowań, dodatkowo dwie osoby usłyszały zarzut nielegalnego posiadania broni.


Źródło: http://www.policja.pl