Pies zastrzelił myśliwego.

23 stycznia 2018
W Rosji niedaleko miasta Saratov doszło do nieszczęśliwego wypadku. Z wstępnych ustaleń wynika, iż myśliwy został tam śmiertelnie postrzelony przez swojego psa.
53-letni Sergey Terekhov udał się ze swoimi dwoma pupilami na polowanie. Po przybyciu na miejsce pozwolił psom wybiec z samochodu, w tym momencie jeden z czworonogów miał na niego skoczyć i przypadkowo nacisnąć łapą spust w strzelbie Toz-34. W efekcie wystrzału Terekhov został ranny w brzuch. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, niestety Terekhov zmarł w drodze do szpitala.

Jak podają śledczy prowadzący dochodzenie, w momencie kiedy psy miały wyskoczyć z samochodu, broń mężczyzny spoczywała na kolanie, z kolbą skierowaną w dół i lufą skierowaną w stronę jego brzucha. Jedno z podekscytowanych zwierząt skoczyło w stronę swojego pana i niefortunnie łapą nacisnęło spust w strzelbie. Świadkiem całego zdarzenia był kuzyn myśliwego.
Komisja informuje, że wszystko wskazuje na to, iż był to nieszczęśliwy wypadek. Mężczyzna był doświadczonym myśliwym posiadającym licencję na broń myśliwską, w jego krwi nie stwierdzono obecności alkoholu ani innych substancji psychoaktywnych. Pies, który niefortunnie przyczynił się do śmierci swojego właściciela to gończy estoński, który brał udział w niejednym polowaniu.

Źródło: https://www.thesun.co.uk/