MSPO z patronatem honorowym Prezydenta Andrzeja Dudy.

6 kwietnia 2018
Andrzej Duda, Prezydent RP objął XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce patronatem honorowym.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) jest jednym z najistotniejszych wydarzeń organizowanych w Targach Kielce. W pierwszych edycjach w MSPO uczestniczyło kilkadziesiąt firm, a po 25 latach liczba wystawców sięga 618 z 30 krajów świata. Zeszłoroczna, jubileuszowa edycja targów przyciągnęła do Kielc niemal 40 tysięcy zwiedzających. To trzecia co do wielkości wystawa branży obronnej w Europie, zaraz po Paryżu i Londynie.

„Z wyrazami uznania dla Zarządu Targów Kielce S.A., organizatora Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego; w przekonaniu, że mające wieloletnią tradycję przedsięwzięcie, które prezentuje najnowsze osiągnięcia polskiego i zagranicznego przemysłu zbrojeniowego, przyczynia się do promocji i rozwoju naszej narodowej gospodarki (..)” – tak Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej napisał w oficjalnym oświadczeniu potwierdzającym patronat.

Kielecki ośrodek wystawienniczo – kongresowy to wizytówka miasta i Regionu Świętokrzyskiego. Od ponad 25 lat, drugi pod względem wynajętej powierzchni i liczby wystawców ośrodek targowy w Europie Środkowo - Wschodniej, przyciąga do Kielc przedstawicieli firm i instytucji z całego świata. Rocznie Targi Kielce odwiedza 254 000 zwiedzających z 56 krajów. Ośrodek dysponuje 90 000 m2 powierzchni, w tym 36 000 m2 w 7 halach z nowoczesną infrastrukturą.

XXVI Międzynarodowe Targi Przemysłu Obronnego odbędą się w Targach Kielce od 4 do 7 września 2018.