Projekty broni palnej z drukarki 3D zablokowane!

1 sierpnia 2018
Od dzisiaj, każdy obywatel USA miał mieć możliwość pobrania instrukcji do samodzielnego wydrukowania broni palnej w drukarce 3D.
Na kilka godzin przed udostępnieniem instrukcji przez Defence Distributed, Sędzia Robert Lasnik zablokował je na stronie. Orzeczenie sędziego nie nakazało likwidacji planów, ale tymczasowo zablokowało możliwość pobrania ich ze strony. Jak twierdzi jest to ogólnokrajowy zakaz. Prokurator generalny stanu Waszyngton, Bob Ferguson, ogłosił w poniedziałek, że prowadzi proces sądowy, który pierwotnie obejmował osiem stanów oraz Dystrykt Kolumbia. Wniosek o tymczasowy zakaz publikacji instrukcji został złożony w sądzie federalnym w Seattle. Stany Iowa i Virginia dołączyły do sprawy we wtorek.
Alan Gottlieb, założyciel i wiceprezes Fundacji Drugiej Poprawki powiedział, że niektóre społeczności tracą dostęp do sprzedawców broni palnej z powodu lokalnych przepisów. Wg Gottlieba "jeśli masz prawo do posiadania broni palnej we własnym domu, powinieneś być w stanie zrobić broń we własnym domu, jeśli nie możesz jej kupić lokalnie z powodu szalonych ograniczeń".
Defence Distributed 10 sierpnia powróci do sądu i jeszcze raz rozpocznie batalię z rządem Stanów Zjednoczonych o możliwość udostępnienia swoich instrukcji wszystkim obywatelom USA.

Źródło:https://edition.cnn.com