Domowy arsenał zabezpieczony w Trójmieście.

7 września 2018
W dwóch mieszkaniach na terenie Gdańska i Sopotu policjanci z komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji, odnaleźli pokaźną kolekcję broni i amunicji, z których część pochodzi z okresu II wojny światowej.
Zabezpieczono m.in. kilkaset sztuk różnego rodzaju naboi, pociski artyleryjskie, pociski do granatnika, pistolety, zapalniki i lufy karabinowe, a także petardy. Na miejscu w trakcie prowadzonych czynności obecni byli biegli z zakresu fizyko-chemii i balistyki. Część zabezpieczonych przedmiotów została zabezpieczona przez saperów celem zdetonowania na poligonie.
Podczas prowadzonych czynności zatrzymano także 58 latka, który przyznał się do kolekcjonowania militariów. Policjanci ustalili, że nie posiada on żadnych pozwoleń na posiadanie broni i amunicji. Prokuratura postawiła 58 letniemu mieszkańcowi Sopotu zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia różnych rodzajów broni i amunicji.
Za powyższe przestępstwo sprawcy grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.Źródło: https://pomorska.policja.gov.pl