Policja zabezpieczyła domowy arsenał w Lublińcu.

2 października 2018
Na jednej z posesji w Lublińcu, funkcjonariusze lokalnej Policji wraz z saperami z KWP w Katowicach, zabezpieczyli pokaźny arsenał należący do 52-letniego mężczyzny.
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach po informacji, że jeden z mieszkańców przetrzymuje na swojej posesji materiały wybuchowe, podjęli działania mające na celu ujęcie posiadacza niebezpiecznych przedmiotów i zabezpieczenie znaleziska. Do akcji zaangażowano również przewodnika z psem tropiącym.
W trakcie przeszukiwań odkryto m.in. ponad 100 ręcznych wyrzutni przeciwlotniczych, zapalniki wojskowe, pociski różnego kalibru oraz granaty przeciwpancerne, które stanowią część zabezpieczonych przez Policję przedmiotów.
Przedmioty mogące zawierać materiały wybuchowe przekazano saperom, natomiast pozostałą część arsenału zabezpieczono do dalszych badań. Biegli z zakresu broni i amunicji określą czy zabezpieczone przedmioty miały wartość bojową oraz czy stanowiły realne zagrożenie dla osób postronnych. Śledczy ustalać będą czy posiadanie poszczególnych elementów jest zgodne z prawem.
W tej sprawie wszczęto już śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie w jakich okolicznościach podejrzany wszedł w posiadanie takiej ilości niebezpiecznych przedmiotów.

Źródło: http://www.slaska.policja.gov.pl