Poradnik Łowiecki - Łowiectwo to nie przygoda, to nasza pasja...

25 września 2015


Poradnik Łowiecki – internetowy kwartalnik o tematyce łowieckiej. Początki Poradnika Łowieckiego sięgają roku 2000 kiedy to powstał program komputerowy o takiej właśnie nazwie. Komputeryzacja w tamtym czasie przebiegała błyskawicznie i przekaz informacji m. in. w formie programu komputerowego spełniał swoją rolę. Nie wszyscy pamiętają, że w tamtych latach internet nie był tak powszechny jak dzisiaj. Wraz z upływem lat i błyskawicznym rozwojem internetu zmiany musiały dotyczyć również formy przekazu informacji. Zgodnie z sugestiami użytkowników programu, Poradnik Łowiecki zaistniał w internecie jako serwis dla myśliwych. W ten sposób przekaz informacji stał się błyskawiczny a każdy zainteresowany miał dostęp do wszystkich informacji o każdej porze dnia przez cały rok. Nadal jednak Poradnik Łowiecki pozostał przy profilu zgodnym ze swoją nazwą. Przekazywane informacje dotyczyły głównie porad i informacji praktycznych. W ten sposób można było zaistnieć na rynku mediów łowieckich, nie konkurując z tradycyjnymi pismami oraz trafiając do osób młodych, które doceniały zalety sieci i chętnie korzystały z internetu.
Wraz z cieszącą się popularnością zmieniał się sam serwis z jego zawartość dostosowywana była do potrzeb myśliwych-internautów, którzy sami sugerowali konieczne zmiany.
W roku 2012 Poradnik Łowiecki został zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Poznaniu w rejestrze Dzienników i czasopism jako oficjalne medium – internetowy kwartalnik łowiecki.
Od klika lat Poradnik cieszy się coraz większą popularnością internautów i notuje miesięcznie po kilkanaście tysięcy wejść do serwisu. Ciągle zmienia się też „zawartość” serwisu. Jedne działy znikają a w ich miejsce powstają nowe. Poradnik Łowiecki nastawiony jest na głosy i sugestie czytelników/internautów. Tak powstało m. in. cieszące się dużą popularnością Pogotowie postrzałkowe, gdzie myśliwi wzajemnie pomagają sobie przy dochodzeniu postrzałków. Dostosowując się do zmian zachodzących w przekazie informacji i rozwoju technologii informatycznych Pogotowie postrzałkowe oferowane jest również jako aplikacja na urządzenia z systemem android.
Poradnik Łowiecki stara się spełnić oczekiwania tej grupy myśliwych, którzy przedkładają internet nad tradycyjne, papierowe formy przekazu informacji. Treści zawarte w serwisie to również dostosowywanie się do zainteresowań osób odwiedzających serwis. W tej chwili w serwisie skorzystać można z działu darmowych ogłoszeń, porad kynologicznych czy właśnie Pogotowia postrzałowego. Nie sposób wszystkiego opisać w słowach, dlatego zainteresowane osoby zapraszamy do odwiedzenia serwisu pod adresem http://www.poradniklowiecki.pl
Każdy znajdzie tam z pewnością coś dla siebie. Dostosowując się do upodobań internautów Poradnik Łowiecki posiada również własny fanpage cieszący się dużą popularnością w serwisie społecznościowym pod adresem http://www.facebook.com/PoradnikLowiecki
Pod patronatem Poradnika Łowieckiego funkcjonuje również kilka stron społecznościowych m. in. dotyczących urządzeń łowieckich, języka łowieckiego, broni myśliwskiej czy akcesoriów łowieckich. W ten sposób staramy się dotrzeć do szerokiego kręgu odbiorców.
Poradnik Łowiecki doceniany przez firmy związane z łowiectwem od kilka lat jest stałym patronem medialnym ważnych wydarzeń takich jak Hubertusy czy targi łowieckie. Promujemy również wydawnictwa o tematyce łowieckiej oraz popularyzujemy kynologię łowiecką poprzez coroczną organizację konkursu na Miss/Mistera psów myśliwskich.
Wszystkich myśliwych i sympatyków łowiectwa zapraszamy do odwiedzania serwisu Poradnika Łowieckiego. Tu zawsze znajdziecie ciekawe informacje i skorzystacie z wielu dodatkowych usług oferowanych przez serwis.

Darz Bór
Piotr Gawin
Kategorie: Aktualności