Strzelał do psów z nielegalnej broni

12 lutego 2019


Policjanci z Wawra  zatrzymali podejrzanego o strzelanie do psów. 57-letni Dariusz M. posiadał broń, na którą nie miał zezwolenia. Został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty: posiadania nielegalnej broni oraz znęcania się nad zwierzętami. Mężczyznę objęto  policyjnym dozorem.


W komisariacie w Wawrze prowadzono postępowanie w związku z podejrzeniem, że ktoś strzela w kierunku psów. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie, zbierali informacje, dokonywali ustaleń i sprawdzeń.
W ubiegłym tygodniu, podczas wykonywania czynności służbowych w terenie w związku z inną sprawą zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podejrzanego. Na widok mundurowych mężczyzna zaczął uciekać w popłochu chowając coś do kieszeni. Policjanci szybko zatrzymali 57-latka. Okazało się, że miał przy sobie broń, na którą nie posiadał pozwolenia. Dariusz M. trafił do policyjnej celi. Na podstawie zgromadzonych materiałów usłyszał dwa zarzuty, nielegalnego posiadania broni oraz znęcania się nad zwierzętami. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Zródło
http://www.policja.waw.pl