Broń w domu do rozbiórki

11 marca 2019

Podczas prac rozbiórkowych ponadstuletniego budynku w Ćwiklicach dokonano zaskakującego odkrycia. W jednej z belek znaleziono skorodowany pistolet z dwoma naładowanymi magazynkami.fot.Śląska.POLICJA.pl Pszczyna

Znaleziona broń najprawdopodobniej pochodzi z okresu II wojny światowej. Właścicielka nieruchomości nie kryła swojego zaskoczenia ze znaleziska. Niezwłocznie zgłosiła ten fakt na policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń, niestety stan przedmiotu uniemożliwia na chwilę obecną odczytanie oznaczeń i typu tej broni. Poprzednia właścicielka nieruchomości zmarła kilka lat temu nie informując nikogo, że w domu może znajdować się broń. Po jej śmierci spadkobierczyni wraz z nieruchomością odziedziczyła zabytkową broń, o której istnieniu nie miała pojęcia.
Każde takie znalezisko należy natychmiast zgłosić na policję. Za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
Pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionych niewypałów, broni lub amunicji. Jeżeli zauważyłeś podejrzany przedmiot przypominający pocisk lub broń, natychmiast powiadom policję.


Źródło:
http://pszczyna.slaska.policja.gov.pl