5 - 6 kwietnia - Jubileuszowa 10. edycja Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting

13 marca 2019
EXPO Hunting i EXPO Shooting - pasja w zgodzie z naturą.

Zapraszamy do udziału w 10. jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting oraz 5. edycji Targów Strzelectwa, Militariów i Survivalu EXPOShooting. Wydarzenia te, rozpoznawalne w całej Europie, odwiedzają goście nie tylko z całej Polski, ale również z Czech, Ukrainy, Słowacji, Węgier i Niemiec. Wystawcy potwierdzają natomiast, iż właśnie tutaj zawierają najwięcej transakcji handlowych podczas spotkań B2B i B2C. Spotkajmy się w targowej kniei od 5 do 7 kwietnia 2019r. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu!


Poprzednie targi EXPOHunting i EXPOShooting zakończyły się ogromnym sukcesem! Swoją ofertę prezentowało 230 wystawców z 8 krajów, reprezentujących blisko 400 światowych marek.  Wydarzenia odwiedziło ponad 13 tys. zwiedzających. Targom jak zawsze towarzyszyła prezentacja ponad 60 nowości i premier na polskim rynku, a wśród nich nowinki z zakresu broni, amunicji, odzieży i obuwia oraz związanych z nimi akcesoriów. Wśród nowości znalazły się zarówno polskie produkty, jak i oferta światowych marek, prezentowanych po raz pierwszy na naszym rynku.

Jubileusz zapowiada się równie imponująco! Wzorem lat ubiegłych targi podzielono na 3 strefy tematyczne. W Strefie A zaprezentowana zostanie broń, a także różne rodzaje amunicji i montaży oraz optyka i noktowizja. Strefa B to oferta odzieży, obuwia, noży, łuków oraz rękodzieła związanego z myślistwem. W Strefie C można będzie znaleźć artykuły i akcesoria przydatne każdemu myśliwemu w kniei oraz fanom wszelakiej aktywności outdoorowej. Ekspozycja od kilku lat sukcesywnie poszerzana jest również o propozycje dla osób zainteresowanych strzelectwem, militariami i survivalem, co w perspektywie rozwoju tego rynku jest niezwykle istotne zarówno dla naszych Wystawców, jak i zwiedzających. Nie zabraknie również specjalnego salonu kuchni myśliwskiej „Dary lasu” czy prezentacji samochodów terenowych.

Patronat Honorowy nad Targami EXPOHunting objął Polski Związek Łowiecki, natomiast  Łowczy Okręgowy, Przewodniczący ZO PZŁ w Katowicach, przyjął tytuł Patrona. „Myśliwym być” to temat przewodni, który będzie poruszany na stoisku PZŁ. Dowiemy się, krok po kroku, jak i gdzie rozpocząć roczny staż, gdzie można odbyć kurs i przystąpić do egzaminu. Przedstawione zostaną również możliwość szkoleń strzeleckich na strzelnicy myśliwskiej dla nowowstępujących do PZŁ. Nie zabraknie także edukacyjnego programu dla dzieci i młodzieży.
Patronat Honorowy nad EXPOHunting objęła również Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Gospodarka łowiecka, stanowiąca integralną część gospodarki leśnej, prezentowana będzie na stoisku RDLP w Katowicach poprzez bogatą ofertę biur polowań, wystawę przyrodniczą czy promocję polskich produktów z lasu.

Po raz pierwszy tematykę targów uzupełni Salon Gospodarki Leśnej EXPOForest, do którego zapraszamy m.in. producentów i dystrybutorów narzędzi, maszyn i urządzeń do pozyskania oraz transportu drewna, a także tych przeznaczonych dla przemysłu drzewnego i tartacznego. Również przedsiębiorstwa mające w swojej ofercie odzież ochronną, pojazdy i środki łączności oraz środki ochrony lasu wpisują się w zakres branżowy tego wydarzenia.

Targi w Expo Silesia to doskonała okazja do spotkań w gronie braci łowieckiej, pasjonatów przyrody i osób zainteresowanych aktywnością outdoorową. Nasi goście będą mogli wybrać z bogatego programu wydarzeń towarzyszących to, co jest ich największą pasją: pokazy, panele dyskusyjne czy współzawodnictwo w konkursach. Po raz kolejny w ramach targów odbędzie się Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Bytomiu. Warunkiem udziału jest posiadanie przez psa Certyfikatu Użytkowości – Working Class Certificate (WCC) otrzymanego na podstawie wyników uzyskanych w konkursach pracy psów myśliwskich. Od tego roku nowa formuła Wystawy dopuszcza zgłoszenia nie tylko w klasie użytkowej, lecz również w klasach młodzieży, pośredniej, otwartej, championów i weteranów z dołączonym  Certyfikatem.

Wizyta na targach to doskonała okazja do kultywowania tradycji łowieckich, a dla osób nie związanych z łowiectwem - do ich poznania. Podczas targów polscy dystrybutorzy ponownie zaprezentują liczne nowości. To doskonały dowód na to, że rozpoczynając nowy sezon, trzeba najpierw odwiedzić Sosnowiec!

Więcej informacji: www.expohunting.pl i www.exposhooting.pl