Zarekwirowano ponad 1000 sztuk broni palnej - takie rzeczy tylko w USA.

13 maja 2019

Ciekawe wiadomości docierają do nas zza oceanu. Pod koniec ubiegłego tygodnia w jednej z dzielnic Los Angeles tamtejsza policja zarekwirowała ponad 1000 sztuk broni palnej należącej do jednego z mieszkańców Miasta Aniołów.

Służby w oficjalnym oświadczeniu podały, że otrzymały anonimowe zgłoszenie o tym, że jeden z mieszkańców ekskluzywnej dzielnicy Holmby Hills prowadzi nielegalną sprzedaż broni palnej.
Po przeszukaniu nieruchomości
policja odkryła ponad 1000 sztuk broni palnej rożnego kalibru oraz znaczną ilość amunicji. 30 funkcjonariuszy przez 15 godzin zabezpieczało znalezisko.

Na miejscu zatrzymano 57-letniego Girarda Saenza w związku z łamaniem prawa stan u Kalifornia, zakazującego produkcji, dystrybucji, transportu, importu i sprzedaży karabinów szturmowych, które zostały odnalezione wśród setek egzemplarzy broni palnej. Podejrzany został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji o wysokości 50 000$. Władze Los Angeles informują, iż na chwilę obecną nic nie wskazuje na to żeby broń używana była do przestępstw ale może się to zmienić w toku prowadzonego śledztwa. Śledczy nie znaleźli żadnych dowodów łączących Saenza z terroryzmem.Podobna sytuacja miała miejsce w 2015 roku kiedy to policja z Los Angeles w jednym z domów odnalazła 1200 sztuk broni palnej, 7 ton amunicji i 230 000$. Właściciel zmarł z przyczyn naturalnych i został znaleziony w swoim SUV-ie. Policja prowadząc śledztwo przeszukała dom denata, w kórym dokonała tego niebywałego odkrycia.

Źródło:
https://edition.cnn.com/