Męskie pasje, czyli jak zacząć przygodę ze strzelectwem sportowym?

13 maja 2019

Strzelectwo sportowe to jeden z ciekawszych sposobów na spędzenie czasu. Gwarantuje nie tylko moc wrażeń, ale daje także możliwość ćwiczenia refleksu i pracy nad kondycją fizyczną. Zastanawiasz się, od czego zacząć? Sprawdź nasz poradnik.

Czas na strzelnicę

Właściwie w każdym większym mieście znajdziesz strzelnicę. Nie kieruj się jednak tylko wygodnym dojazdem do obiektu. Zapytaj o opinie np. znajomych, a przede wszystkim sprawdź pracującą tam kadrę. Możesz poprosić o okazanie certyfikatów, szczególnie istotne są te wydane przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Broń to faktycznie świetna męska sprawa, ale bezpieczeństwo ponad wszystko!

Strzelnica wybrana? Czas zastanowić się, jaki rodzaj strzelania chcesz spróbować. Oczywiście, gdy Twoim planem jest wyłącznie świetna zabawa, sposób rekreacyjny będzie prostym wyborem. Czym się on charakteryzuje? Cel nie jest blisko, a broń jest prosta w obsłudze, czyli idealne cechy dla każdego początkującego.

Kolejny krok to oczywiście wybór broni - długiej lub krótkiej. Nie martw się, z pewnością pracownicy strzelnicy rozjaśnią Ci różnice, a Ty będziesz mógł wypróbować, z której strzela Ci się najlepiej.

Kiedy strzelanie staje się pasją...

Sporo osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzelaniem, z czasem stara się o pozwolenie na broń. Wiąże się to z szeregiem formalności, m.in. egzaminem praktycznym i teoretycznym, podczas którego będziemy musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami strzeleckimi, ale i znajomością prawa. Istotne jest także zadbanie o odpowiednie przechowywanie broni, specjalistyczne sejfy muszą mieć obowiązujące normy. Powinieneś spełnić również warunki takie jak: pozytywna opinia dzielnicowego przypisanego do terenu, który zamieszkujemy, zaświadczenie o niekaralności i uzyskanie od psychologa potwierdzenia Twojej zdolności psychicznej i fizycznej, żeby posiadać broń. Przy składaniu wniosku należy załączyć wszystkie wymienione dokumenty wraz z 2 fotografiami, a następnie uiścić opłatę skarbową. Nie są to jedyne opłaty, a kwota za pozwolenie zależna jest od wybranej przez nas broni.

Chcąc uzyskać zezwolenie na broń, musisz przygotować się na co najmniej kilka miesięcy przejścia przez procedury. Jeżeli chciałbyś kupić broń, militaria oraz niezbędne dodatki, polecamy odwiedzić internetowy sklep myśliwski Kolba - znajdziesz tam wszystko, co potrzebne do rozwijania hobby i organizowania męskich wypadów.

Kategorie: Inne