Kajdanki jednorazowe – skuteczna alternatywa dla klasycznych kajdanek

7 sierpnia 2019

Choć kajdanki jednorazowe to produkt, który może brzmieć i wyglądać odrobinę niepozornie, to jednak w wielu przypadkach okazuje się nawet lepszym i skuteczniejszym wyjściem niż kajdanki tradycyjne. Czasem służby mundurowe muszą zareagować szybko, zwinnie i potrzebują możliwie elastycznych, prostych w obsłudze kajdanek – właśnie wtedy doskonałym wyborem są te jednorazowe. Przybliżamy ich charakterystykę, zdradzamy, czym różnią się od klasycznych i wskazujemy, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Fot. kirys.pl

Kajdanki jednorazowe – z czego są wykonane?

Kajdanki jednorazowe są wykonane z plastiku i wyglądem różnią się nieco od klasycznych – są bowiem dość cienkie, jednak mimo to skuteczne i bez problemu unieruchamiają osobę zatrzymaną. Co ważne, są w pełni bezpieczne dla skóry. Kajdanki jednorazowe sprawiają wrażenie dość niepozornych, gdy zestawimy je z kajdankami tradycyjnymi, ale nic bardziej mylnego: są one równie skuteczne. Nie ma możliwości rozpięcia ich bez specjalistycznego oprzyrządowania oraz nie da się ich w żaden sposób przerwać, jeżeli nie dysponujemy przeznaczonym do tego przecinakiem. Ponadto łatwiej jest je założyć, co wpływa bezpośrednio na szybkość działania. W wielu przypadkach stanowi to kluczowy aspekt.

Prosta metoda działania

Kajdanki jednorazowe, choć służą do tego samego, co klasyczne, dość mocno się od nich różnią. Jedną z podstawowych różnic jest oczywiście materiał: tradycyjne kajdanki są wykonane ze stali niklowanej, zaś jednorazowe – z plastiku. Skuteczność obu produktów niezmiennie stoi jednak na wysokim poziomie, choć ważne jest, co oczywiste, poprawne założenie kajdanek. Różni się także sposób zamykania: klasyczne kajdanki posiadają mechanizm z zapadkami, stosowany jest również kluczyk. Kajdanki jednorazowe posiadają po prostu dwie pętle do zaciśnięcia – to dlatego nazywa się je również kajdankami zaciskowymi. Jednorazowe kajdanki bez najmniejszego problemu zmieszczą się wszędzie - są nieduże i poręczne. Nie trzeba nosić ich w specjalnych kaburach, a dzięki plastikowi, z którego są stworzone, odznaczają się dużą lekkością. Więcej o różnicach przeczytasz na blogu: http://blog.kirys.pl/kajdanki-jednorazowe-alternatywa-dla-tradycyjnych-kajdanek/ . Nie można tego powiedzieć o ciężkich, metalowych, tradycyjnych kajdankach. Kolejną różnicą jest cena. Jednorazowe można kupić już za około 10 zł. Koszt metalowych kajdanek to około 90 zł. Używanie kajdanek jednorazowych jest obecnie coraz popularniejszą praktyką we wszystkich zainteresowanych formacjach. Zapewniają one szybkie i płynne działanie oraz są łatwe w użyciu, co znacząco usprawnia pracę.

Kajdanki jednorazowe fot. kirys.pl

Gdzie można je kupić?

Kajdanki jednorazowe są coraz powszechniejsze, dlatego nabycie ich nie stanowi obecnie większego problemu. Należy szukać ich w miejscach takich jak sklep militarny. Jednym z popularnych i wartych polecenia sklepów z militariami jest mieszczący się w Warszawie Kirys. Szeroka oferta sklepu zapewna możliwość zakupu pełnego osprzętowania dla służb mundurowych i ludzi lubiących aktywność fizyczną. Kirys od lat współpracuje z najpopularniejszymi markami w branży. Pełna oferta sklepu jest dostępna tutaj: http://kirys.pl/ .

Kategorie: Inne