POLICJANCI PRZEJĘLI NIELEGALNĄ BROŃ W OTWOCKU I JÓZEFOWIE

21 lutego 2020

POLICJANCI PRZEJĘLI NIELEGALNĄ BROŃ W OTWOCKU I JÓZEFOWIE

W wyniku pracy operacyjnej, policja wkroczyła na jedną z  posesji w Otwocku. Funkcjonariusze podejrzewali, że mieszkający tam 36-letni mężczyzna może posiadać broń i amunicję nie mając wymaganego zezwolenia. Podczas przeszukania policyjne podejrzenia potwierdziły się kiedy w kolejnych pomieszczeniach sprawdzanego domu, funkcjonariusze odkrywali jednostki broni krótkiej, długiej, a także amunicję oraz substancje, które były materiałami wybuchowymi. Realizując kolejne czynności w sprawie policjanci dotarli na prywatną działkę w Józefowie, gdzie odkryli zakopany w ziemi arsenał w postaci broni, amunicji, materiałów i urządzeń wybuchowych.

Przy udziale strażaków otwierano i sprawdzono zawartość kilku metalowych sejfów, w których mogły znajdować się niebezpieczne przedmioty. Jeden z nich został wysadzony na poligonie.

Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę, a zabezpieczoną broń przekazali do specjalistycznych badań. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a  jego dalszym losem zajmie się sąd.

Zgodnie z artykułem 236 § 2 kodeksu karnego — kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Żródło / foto

http://kppotwock.policja.waw.pl/