Jak ważna jest dezynfekcja rąk podczas pandemii koronawirusa?

31 marca 2020

Dbanie o higienę rąk jest podstawową czynnością, która może nas uchronić przed niebezpiecznymi dla organizmu bakteriami i wirusami. W skutecznej walce z rozszerzającą się na świecie pandemią C ovid-19 wspomagają nas żele i płyny do dezynfekcji rąk linkt tutaj . Preparaty te w swoim składzie zawierają alkohol w dużym stężeniu, który eliminuje wszelkie drobnoustroje na naszych dłoniach. Dezynfekcja dłoni jest działaniem profilaktycznym w przypadku kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody i mydła.
Żel należy wcierać w dłonie przez 30-60 sekund, musimy to robić bardzo dokładnie tak żeby każdy fragment skóry na dłoniach został pokryty substancją dezynfekującą.
Po wtarciu żelu w dłonie należy odczekać 1-2 minut w tym czasie odparowujący alkohol niszczy bakterie i wirusy na naszej skórze.

Pamiętaj! Odpowiednia higiena oraz częste dezynfekowanie rąk zmniejsza ryzyko zainfekowania koronawirusem SARS - CoV - 2. Stosuj się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia, w których znajdziesz informacje jak chronić się przed koronawirusem.

TU MOZESZ KUPIĆ

Karta charakterystyki żelu antybakteryjnego.

Kategorie: Aktualności