Strzelectwo sportowe - po jakie wiatrówki warto sięgnąć?

14 maja 2020

Interesujesz się strzelectwem sportowym? Jeśli tak, pomyśl o zaopatrzeniu się we własny sprzęt. Odpowiednią broń znajdziesz chociażby w sklepie Combat.pl. My poniżej zaproponujemy Ci do wyboru kilka wiatrówek, idealnych do tego rodzaju aktywności. Zapoznaj się z naszym artykułem, oceń prezentowane karabinki i zaglądnij do sklepu.

Wiatrówki Browning X-Blade Hunter Wood – 4,5 i 5,5 mm

Wśród różnych dostępnych na rynku wiatrówek, karabinki Browning X-Blade Hunter Wood są jednym z ciekawszych wyborów dla osób szukających taniej broni, sprawdzającej się w ćwiczeniach strzeleckich. Łoże w tym modelu zostało wykonane z drewna, a kolba kończy się wykonaną z gumy stopką. Bardzo eleganckie wykonanie może cieszyć oko, a karabinek w obu wersjach (4,5 oraz 5,5 mmm) posiada efektywny mechanizm sprężynowy. Całość wyposażono również w bezpiecznik.

Kolba w modelach wiatrówek Browning X-Blade Hunter Wood została pokryta grubą warstwą lakieru ochronnego, dzięki czemu broń długo zachowuje estetyczny wygląd. Z kolei gumowa końcówka zamontowana na końcu kolby zmniejsza poziom odczuwalności drgań w trakcie strzelania, co czyni karabinek bardziej wygodnym w użytkowaniu w trakcie treningów sportowych. Warto też przy tym wszystkim wspomnieć o zastosowaniu na lufie polimerowej okładziny, która chroni ten element broni przed ewentualnym pojawieniem się korozji.

Modele Browning X-Blade Hunter Wood 5,5 i 4,5 mm kosztują obecnie odpowiednio 369 i 379 złotych. Sprawdzą się na początku nauki strzelectwa.

Zobacz również co warto zabrać ze sobą pod namiot

Wiatrówka Force 900 Combo Wood Diabolo – 4,5 mm

O ile opisywane wyżej karabinki Browning X-Blade Hunter Wood są dobrym rozwiązaniem na początku ćwiczenia strzelania sportowego, o tyle już w przypadku wiatrówki Force 900 Combo Wood Diabolo można mówić o zastosowaniu dla osób, które mają nieco większe oczekiwania.

Broń ta, choć posiada bardzo prostą konstrukcję, jest niezwykle solidna, a przy tym wygląda bardzo elegancko. Podobnie jak opisywane już modele, posiada gumową końcówkę kolby, ale w tym przypadku nie jest to jedyne rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę, oglądając ten model. Co więc jeszcze zastosowali konstruktorzy? Chociażby bakę policzkową, którą zamontowano z lewej strony kolby.

Przeczytaj jak przetrwać ekstremalne sytuacje

W przypadku wiatrówki Force 900 Combo Wood Diabolo celowanie jest ułatwione dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym. Szczerbinkę można regulować nie tylko w pionie, ale i w poziomie, Z kolei muszka posiada światłowody rozjaśniające, co również stanowi pewne ułatwienie. Ponadto broń tę wyposażono w dolny naciąg, dzięki któremu lufa jest zamocowana na stałe i nie ma ryzyka jej obluzowania po wielokrotnym przeładowywaniu. Oprócz tego warto nadmienić, że wiatrówka oprócz bezpiecznika automatycznego posiada także zabezpieczający naciąg umieszczony za spustem.

Model ten idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które wciągnęły się już w strzelectwo sportowe i chciałyby się w tym zakresie rozwijać.

Gdzie szukać wiatrówek sportowych?

Jeżeli szukasz karabinków przeznaczonych do rekreacji sportowej, szukaj przede wszystkim modeli lekkich i posiadających odpowiednie zabezpieczenia. Dobrym miejscem do tego typu zakupów będzie sklep https://www.combat.pl – sprawdź jego ofertę i zacznij nową przygodę.

Kategorie: Inne