Próba zabójstwa - napastnikowi nie wypaliła broń

9 października 2020

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku pod koniec września 2020, skierowała do Sądu Okręgowego w Białymstoku akt oskarżenia  przeciwko 26-letniemu mieszkańcowi Białegostoku Radosławowi Ł. któremu zarzucono usiłowanie dokonania zabójstwa przy użyciu broni palnej oraz posiadanie jej bez zezwolenia.

Z ustaleń wynika, że w dniu 09 grudnia 2019r. po godz.22:00 na jednej z ulic w Białymstoku, do stojącego wraz ze znajomym w pobliżu sklepu  Artura S. podszedł zamaskowany Radosław Ł. mający założoną kominiarkę na twarzy i rękawiczki na dłoniach, a w plecaku który trzymał, miał pistolet Walter PPK, kal. 6,35 mm z tłumikiem.

Po wyjęciu broni z plecaka wymierzył w kierunku klatki piersiowej Artura S. usiłując oddać strzał, do czego jednak nie doszło z uwagi na zacięcie broni - usterkę amunicji.

Pokrzywdzony wraz ze znajomym podjęli ucieczkę oskarżony ruszył w pościg za Arturem S. lecz po zaczął uciekać w innym kierunku chowając broń do plecaka. W tym czasie z jego naprzeciwka szło dwóch nieumundurowanych funkcjonariuszy Policji po służbie, którzy na widok uciekającego zamaskowanego oskarżonego podjęli za nim pościg dokonując jego zatrzymania.

Radosław Ł. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. Radosław Ł. był uprzednio kilkukrotnie karany sądownie, w tym m.in. za spowodowanie obrażeń ciała przy użyciu niebezpiecznych narzędzi - na karę 3 lat pozbawienia wolności, której odbywanie zakończył we wrześniu 2017r.

Za zarzucone mu przestępstwo usiłowania zabójstwa grozi mu kara nie krótsza niż 8 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowaw Białymstoku