POCISK ARTYLERYJSKI W KOPALNI KRUSZYWA W RUDCE

16 października 2020

Podczas prac przy wydobywaniu żwiru w kopalni kruszywa w Rudce , pracownik obsługujący pogłębiarkę wydobył z dna stawu całkiem dobrze zachowany pocisk. O niebezpiecznym znalezisku poinformował tarnowską Policję. Na miejscu potwierdzono że odnaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski kalibru 50 mm długości około 150 mm wraz z zapalnikiem. Niewybuch znajdował się na elementach platformy wydobywczej.

Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przybycia patrolu rozminowania 21 Batalionu z Rzeszowa. Saperzy zneutralizowali zagrożenie. Pocisk został wywieziony z terenu Rudki i został unieszkodliwiony na poligonie wojskowym.

Policja apeluje o niepodejmowanie samodzielnie jakichkolwiek działań w związku z niebezpiecznymi znaleziskami. Zachowajmy zdrowy rozsądek w przypadku natrafienia na niewybuchy z czasów wojennych. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk.

fot/źródło tarnow.policja.gov.pl/

Kategorie: Aktualności