W internecie wzywał do popełnienia przestępstwa przy użyciu broni wobec Rządu

9 listopada 2020

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali mężczyznę, który na jednym z popularnych portali społecznościowych wzywał do udziału w proteście i nawoływał internautów do popełnienia przestępstwa przy użyciu broni palnej wobec członków Rządu. 30-latek chciał w ten sposób, aby Rząd wycofał się z obostrzeń nałożonych w związku z panującą w Polsce epidemią.


Wpis nieznanego internauty trafił do „sieci” 3 listopada. Jego treść przejęli monitorujący zachowania użytkowników w internecie funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Po namierzeniu mężczyzny policjanci kryminalni udali się do mieszkania podejrzanego. Na miejscu zabezpieczyli komputer stacjonarny, pendrive’a  , a także telefon. W trakcie sprawdzania, w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze odnaleźli również pistolet gazowy wraz z amunicją hukową, na co jak się okazało, mężczyzna nie posiadał wymaganego zezwolenia.Mieszkaniec Wałbrzycha przyznał się do popełnienia przestępstwa. Oświadczył, że w momencie dokonywania wpisu był nietrzeźwy.


"W związku z tym zdarzeniem warto po raz kolejny zaznaczyć, że wolność słowa ma swoje granice. Nie ma przyzwolenia na hejt oraz mowę nienawiści. Pamiętajmy, że w cyberprzestrzeni nikt nie jest anonimowy, każde zachowanie pozostawia swój ślad, a bezkarność osób łamiących prawo jest tylko pozorna" - podkreśla policja

Źródło/fot. walbrzych.policja.gov.pl