Nielegalna transakcja kupna-sprzedaży na stacji benzynowej

12 listopada 2020

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej  (KAS) zatrzymali dwóch mężczyzn podczas nielegalnej transakcji kupna-sprzedaży broni i amunicji.

Całe zdarzenie miało miejsce na parkingu jednej ze stacji benzynowych w okolicy Chełmży. Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy w tym miejscu realizowali rutynowe czynności służbowe,  zwrócili uwagę na dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn którzy w pośpiechu przepakowywali nieokreślone pakunki z bagażnika samochodu osobowego do plecaka. Z bagażnika wystawały również czarne, foliowe worki oraz kartony. Cała sytuacja wyglądała na nielegalną transakcję zabronionymi wyrobami akcyzowymi. To skłoniło mundurowych Służby Celno-Skarbowej do reakcji.

Po wylegitymowaniu mężczyzn, którymi okazali się obywatele Bułgarii i Polski, funkcjonariusze KAS przystąpili do przeszukania bagażu i pojazdów. Znaleziono pistolet kalibru 9 mm x 19 mm i ok. 30 sztuk amunicji, pistolet samopowtarzalny BROWNING BABY 5,3 mm i ok. 30 sztuk amunicji oraz pistolet ERMA-WERKE model EP 452 kaliber 22  i ok. 50 sztuk amunicji. Każda z zatrzymanych trzech sztuk broni palnej miała pozacierane numery fabryczne.

Ujawniono również 130 sztuk tabletek ecstasy, tytoń do palenia bez polskich znaków akcyzy oraz 30 koszulek i 97 sztuk perfum.

W związku z tym, że mężczyźni nie mieli wymaganych pozwoleń na broń palną na miejsce wezwana została Policja, która będzie ustalać skąd mężczyźni mieli broń i czy nie była ona wykorzystywana do popełniania przestępstw.

Za nielegalne posiadanie broni mężczyznom grozi teraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło/fot. kujawsko-pomorskie.kas.gov.pl / Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu