W Pacanowie też kłusują

18 grudnia 2020

Policjanci z komendy w Busko-Zdroju podejrzewali dwóch mieszkańców gminy Pacanów o kłusownictwo. Dodatkowo jeden z nich miał nie stosować się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze udali się na teren gminy aby zweryfikować swoje podejrzenia. Na miejscu zatrzymano 49 latka, który pomimo zakazu prowadził samochód.

Policjanci podczas dalszych czynnosci dokonali przeszukań gospodarstw prowadzonych przez 49 – latka oraz 54 – latka (drugiego z podejrzewanych o kłusownictwo). W zabudowaniach 49 latka znaleziono 3 jednostki broni długiej wraz z 275 sztukami amunicji oraz mrożone mięso zwierzyny łownej spakowane w 9 foliowych torb. W gospodarstwie 54 – latka podczas przeszukania zabezpieczono tusze zwierzyny leśnej, najprawdopodobniej sarny oraz długą broń pneumatyczną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej areszcie.

Kodeks karny za posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia, przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Za posiadanie mięsa zwierzyny łownej przez osobę nie będącą uprawnioną do polowania, przewiduje się karę pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl

Kategorie: Aktualności