XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego - podsumowanie - fotorelacja

9 września 2016

W Kielcach zakończył się XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. W tym roku targi zgromadziły 614 wystawców z 30 krajów. W ten ostatni dzień swoją obecnością wszystkich wystawców i zwiedzających zaszczycił Prezydent Andrzej Duda.

We wtorek 06.09. odbyło się uroczyste otwarcie MSPO, w którym uczestniczył Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Nie szczędził on słów uznania dla tego, istotnego dla Polski wydarzenia. Minister Paweł Soloch  szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który tak jak w poprzednim roku objął MSPO Honorowym Patronatem.

MSPO to nie tylko ekspozycje najnowocześniejszego sprzętu militarnego. Odbywają się tu głównie ważne konferencje, spotkania i rozmowy między przedstawicielami Polskich Sił Zbrojnych a firmami, które specjalizują się w produkcji najróżniejszych systemów wojskowych.

W tym roku w Kielcach zapadły ważne decyzje m.in. decyzja szefa MON Antoniego Macierewicza dotycząca zakupu zestawów obrony powietrznej PATRIOT od rządu USA.

Najważniejszym partnerem strategicznym MSPO jest Polska Grupa Zbrojeniowa, lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie . Na imponującej ekspozycji PZG zobaczyć można było najnowsze produkty i rozwiązania technologiczne producentów wchodzących w skład Grupy.

Tegoroczne MSPO to wydarzenie na najwyższym, światowym poziomie. Świadczy o tym ilość wystawców oraz ilość odwiedzających Kieleckie Targi.

Tutaj odnajdziecie pełne podsumowanie targów MSPO https://www.netgun.pl/mspo-2016-kielce/

Serdecznie zachęcamy również do obejżenia naszej fotorelacji z MSPO 2016