„Pierścień Ognia” - political fiction warte polecenia!

4 listopada 2016

„Pierścień Ognia” - kolejna z cyklu „Przymierze”, książka Jakuba Pawełka przedstawiająca wydarzenia z niedalekiej przyszłości, które zaważą nad dalszymi losami świata.
Główne strony konfliktu to USA i Chiny. O co toczy się walka? O dostęp do nowoczesnej technologii zimnej fuzji, którą udało się opracować tajwańskim naukowcom. W grę wchodzi światowa dominacja i ogromne pieniądze. Stawka jest wysoka, USA po latach niepowodzeń chcą odbudować swoją pozycję, Chiny po przegranych poprzednich konfliktach wiedzą, że jest to ich ostatnia szansa na udowodnienie swojej potęgi. Wyścig dwóch nieobliczalnych armii, jeden cel – zdobyć dostęp do najnowocześniejszej technologii za wszelką cenę.
Gdzieś pośrodku tego piekła, na Tajwanie, lądują komandosi jednostki specjalnej Radegast, w składzie której znajdują się Polscy żołnierze, ich zadaniem jest ewakuacja dyplomatów z ogarniętej zniszczeniem i chaosem wyspy.
Czytając książkę spotykamy się ze świetnymi analizami strategicznymi, gierkami i intrygami politycznymi, które potęgują napięcie. Takie polityczne manewry nie mogą skończyć się niczym innym jak największym konfliktem zbrojnym od czasów II wojny światowej. Autor ukazuje nam również inne, to najbardziej tragiczne oblicze konfliktu. Życie zwykłych ludzi zostaje przewrócone do góry nogami, znajdują się teraz w zupełnie ekstremalnej sytuacji, gdzie każdy dzień jest walką o przetrwanie i zachowanie człowieczeństwa.
Jak z globalnym konfliktem poradzą sobie bohaterowie powieści? Jak potoczą się losy świata? Przekonacie się po lekturze książki do czego Was serdecznie zachęcamy! „Pierścień Ognia” jest pozycją wartą polecenia!

 

Kategorie: Aktualności