Kategorie
Archiwum

Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpiecznym przechowywaniu broni

2021-05-25

Myśliwi, strzelcy sportowi, zawodowi posiadacze broni oraz inne osoby mające uprawnienia na broń zobowiązani są do jej właściwego zabezpieczenia i składowania. Prawidłowe przechowywanie broni skutecznie chroni przed dostępem osób nieupoważnionych, zniszczeniem oraz kradzieżą. Doskonałym zabezpieczeniem są profesjonalne sejfy na broń, które łatwo można dostosować do swoich potrzeb oraz rodzaju posiadanej broni.

Profesjonalny sejf na broń – dostępne rodzaje

Profesjonalny sejf na broń od https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-na-bron to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku, które gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale również porządek i wygodne miejsce do przechowywania amunicji. Aby jednak nie żałować swojego zakupu, warto postawić na modele posiadające europejskie certyfikaty bezpieczeństwa. Na szczególną uwagę zasługują: szafa do przechowywania broni S1 według standardu PN-EN 14450, a także sejfy na broń klasy II, które spełniają wymagania norm PN-EN 1143-1.

Dodatkowo istnieje wiele rodzajów zabezpieczeń, dzięki czemu znacznie łatwiej dopasować sejf do przechowywania broni do potrzeb swojego pomieszczenia:

  • Szafy na broń krótką i długą,
  • Szafy i sejfy w okładzinie z litego drewna,
  • Szafy ze szkłem pancernym,
  • Szafy do broni w zabudowie drewnianej,
  • Sejfy samochodowe na broń.

Dla zainteresowanych w sprzedaży dostępne są również osobne szafy na amunicję, dzięki czemu łatwiej jest pomieścić w bezpiecznym miejscu swoje zbiory. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na zakup niewielkiego sejfu lub znacznie większej szafy do przechowywania broni, do wyboru masz wiele mechanizmów zabezpieczających. Podstawowy zamek na klucz można zastąpić szyfrowymi zamkami mechanicznymi, zamkami elektronicznymi, zamkami na kartę zbliżeniową, czy też modelami biometrycznymi. Każde z tych rozwiązań ma wiele zalet, jednak poziom bezpieczeństwa zamykania warto dobierać po oszacowaniu ryzyka dostępu osób nieupoważnionych oraz wartości przechowywanej broni i amunicji. Tradycyjnie im wyższa wartość kolekcji, tym solidniejsze powinny być wybierane sejfy.

Jak wybrać odpowiedni sejf na broń?

Aby wybrany sejf na broń był funkcjonalny i zgodny z oczekiwaniami, warto upewnić się, że spełnia niezbędne wymogi bezpieczeństwa. Dodatkowo przed zakupem należy dokładnie przemyśleć swoje obecne i przyszłe potrzeby. Fakt ten wynika z konieczności wyboru odpowiedniej wielkości sejfu, w którym zmieści się posiadana przez ciebie broń i amunicja.

Szafy na broń typu S1 mogą pomieścić nawet 50 jednostek broni palnej. Nie każdy potrzebuje jednak tak dużego schowka, dlatego dla wielu osób znacznie lepszym wyborem będzie niewielki sejf na broń. Po zakupie wybranego zabezpieczenia należy też zadbać o jego dobre zamocowanie, najlepiej do elementów konstrukcyjnych budynku, co zabezpiecza broń i amunicję przed kradzieżą. Dostępne w sprzedaży szafy i sejfy stojące można łatwo wkomponować w wystrój pomieszczenia, jednak zdarzają się próby ich kradzieży w całości. Warto więc postawić na masywne, ciężkie modele, które trudno będzie wynieść z domu, mieszkania, magazynu lub gabinetu.