Blog NetGun.pl

Blog NetGun.pl - aktualności i ciekawostki dotyczące broni palnej, strzelectwa, myślistwa i militariów.

8. Miedzynarodowe Targi Łowieckie EXPOHunting - 7-9.04.2017

23 Marzec 2017

7 kwietnia w Sosnowskim centrum targowo-konferencyjnym rozpocznie się ósma edycja Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting. Targi te to największa tego typu impreza na południu Polski. Od pierwszej edycji w EXPOHunting udział biorą setki wystawców z kilkunastu państw. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Halę EXPOSilesia w ciągu trzech dni odwiedziło blisko 11 tysięcy zwiedzających.
W tym roku EXPOHunting zostało połączone z targami EXPOShooting. Tym samym cała ekspozycja została poszerzona o wystawców z dziedzin strzelectwa, militariów i survivalu.
Już kolejny raz targom towarzyszyć będzie Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce – Oddział w Bytomiu, na której wyłoniony zostanie Champion EXPOHunting 2017
Targi łowieckie w Sosnowcu to wspaniała okazja do zapoznania się w ofertą sprzedażową wiodących producentów broni palnej, optyki oraz pozostałych akcesoriów myśliwskich i strzeleckich. Imprezie zawsze towarzyszy mnóstwo atrakcji dla zwiedzających m.in. konkursy, strzelnice laserowe i łucznicze, degustacje wyrobów z dziczyzny. Pasjonaci myślistwa i strzelectwa mają niepowtarzalną okazję na rozmowę z profesjonalistami oraz na uczestnictwo w wykładach i prelekcjach ekspertów, które w tych dniach odbywają się w salach konferencyjnych.
Dla wystawców targi EXPOHuntin są idealną okazją do pozyskiwania nowych partnerów handlowych i zawierania umów sprzedażowych.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w targach EXPOHunting i EXPOShooting. Poniżej zamieszczamy linki do fotogalerii z poprzednich edycji. Gwarantujemy, że w tym roku wydarzenie to będzie równie imponujące co jego poprzednia edycja i dostarczy nam niepowtarzalnych wrażeń.

http://www.netgun.pl/galeria/expohunting-2016/
http://www.netgun.pl/galeria/exposhooting-2016/
http://www.netgun.pl/galeria/expohunting/
http://www.netgun.pl/galeria/exposhooting/

Kategorie: Aktualności

Parlament Europejski - znowelizowana dyrektywa o nabywaniu, posiadaniu broni palnej.

17 Marzec 2017

W celu poprawienia bezpieczeństwa w Unii Europejskiej oraz walki z terroryzmem Parlament Europejski postanowił ograniczyć prawa europejczyków do legalnego posiadania broni palnej. Zdanie to brzmi absurdalnie ale niestety taka jest prawda. Parlament Europejski uchwalił dyrektywę o zmianie dyrektywy w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni palnej. Co to oznacza? Parlament Europejski najwidoczniej uznał, że największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Europy są jej mieszkańcy legalnie posiadający broń palną dlatego należy nas rozbroić. Dyrektywa powinna łagodzić obowiązujące ustawy i prawa dotyczące posiadania broni. Ostatnie 2 lata pokazały, że Europa narażona jest na niespodziewane ataki terrorystyczne, które mają na celu zastraszenie europejczyków.

Uchwalając dyrektywę, Parlament Europejski uderza w podstawowe prawo człowieka jakim jest prawo do życia a co za tym idzie prawo do obrony życia swojego i najbliższych. Dyrektywa ograniczając prawo do posiadania broni palnej naraża obywateli państw członkowskich na realne niebezpieczeństwo ze strony nieobliczalnych terrorystów. W naszej ocenie zachowanie to jest niezrozumiałe w czasach szczególnie niespokojnych, w czasach wzmożonego napływu imigrantów z krajów arabskich.

Prace nad wdrożeniem uchwalonej dyrektywy będą trwać. Niestety problem nielegalnego posiadania broni palnej oraz kluczowy problem terroryzmu zostaje tu ewidentnie pominięty. Wypaczone przeświadczenie władz UE, gdzie za zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy uznaje się jej własnych obywateli legalnie posiadających broń palną sprawi, że ataki będą częstym zjawiskiem. Nie zapominajmy o niekontrolowanym napływie imigrantów z krajów arabskich, który zafundowały nam elity UE z Angelą Merkel na czele. Rozbrojenie europejczyków będzie dla terrorystów jasnym przyzwoleniem na sianie terroru na naszym kontynencie. W Parlamencie Europejskim chyba nikt nie zastanowił się nad tym, że zamachy dokonywane są z broni nielegalnej a terroryści nie podlegają żadnemu prawu i kontroli tylko działają w imię wypaczonych ideologii.

Miejmy nadzieję, że suwerenne państwa członkowskie sprzeciwią się absurdalnym wymysłom Parlamentu Europejskiego i będą bronić praw swoich obywateli.

Zachęcamy do podpisania się pod petycją „ Nie zgadzamy się na kryminalizację posiadaczy broni Dyrektywą UE” przygotowaną przez Firearms United Global .

Kategorie: Aktualności

Jak uzyskać pozwolenie na broń palną do celów sportowych – poradnik cz. III

1 Marzec 2017

Chcesz uczestniczyć w strzeleckich zawodach sportowych? Chciałbyś stać się szczęśliwym posiadaczem pozwolenia na broń palną do celów sportowych? Na naszej stronie zamieściliśmy poradnik „Pozwolenie na broń palną do celów sportowych" , z którego dowiesz się jakie warunki musisz spełnić i co należy zrobić zanim złożysz wniosek o pozwolenie w WPA. Serdecznie zachęcamy do lektury.

Kategorie: Aktualności

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 Marzec 2017

Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” . Święto zostało ustanowione 3 lutego 2011 roku przez Sejm RP ku czci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Data 1 marca została wybrana nie przypadkowo - tego dnia w 1951 roku w więzieniu mokotowskim dokonano wyroku śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, którzy byli ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami „Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją”.
Szacuje się, że w partyzancką walkę zaangażowanych było 120-180 tys osób. Część z nich zginęła w obozach utworzonych na terytorium Polski przez NKWD, część została zesłana do obozów na Syberii.
Jako polscy obywatele winni jesteśmy uczcić pamięć tych, którzy polegli w walce o wolną i niepodległą Polskę.

Kategorie: Aktualności

Jak uzyskać pozwolenie na broń palną do celów kolekcjonerskich – poradnik cz. II

15 Luty 2017

Kolekcjonowanie broni palnej to niezwykłe hobby, wiąże z sobą zamiłowanie do strzelectwa, historii, techniki oraz kunsztu rusznikarskiego. W Polsce aby móc legalnie kolekcjonować broń palną należy posiadać pozwolenie do tego celu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak krok po kroku wygląda procedura uzyskania pozwolenia na broń palną do celów kolekcjonerskich, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem: Pozwolenie na broń palną do celów kolekcjonerskich.

Kategorie: Aktualności

Jak uzyskać pozwolenie na broń palną do celów łowieckich – poradnik cz. I

13 Luty 2017

W naszym serwisie zamieściliśmy poradnik, zawierający przydane informacje dla chcących uzyskać pozwolenie na broń palną.
Jeżeli chcesz zostać myśliwym zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem: Pozwolenie na broń palną do celów łowieckich .
Krok po kroku przedstawiliśmy procedurę uzyskania pozwolenia na broń do celów łowieckich począwszy od wskazówek jak zostać myśliwym. Mamy nadzieję, że odnajdziecie tu cenne wskazówki, które pomogą Wam w staraniach o pozwolenie na broń palną do celów łowieckich.

Kategorie: Aktualności

SHOT Show Las Vegas 2017

27 Styczeń 2017

17-20 stycznia w Las Vegas odbyły się największe na świecie targi strzelectwa, myślistwa i outdooru SHOT Show - Shooting, Hunting, Outdoor Trade Show. Impreza od lat skupia największych producentów z wszystkich kontynentów i wraz i IWA Outdoor Classic stanowi najznakomitszy event w branży strzeleckiej. O randze SHOT Show świadczy ilość uczestników, która od kilku lat utrzymuje się na poziomie ponad 60 tys odwiedzających. Impreza organizowana jest przez National Shooting Sports Foundation, stowarzyszenie to skupia ponad 8 tys członków w tym strzelców sportowych, producentów broni palnej i akcesoriów, strzelnice, kluby strzeleckie oraz media sportowe.
Jeżeli nie mieliście przyjemności uczestniczenia w tegorocznej edycji SHOT Show serdecznie zachęcamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Pana Wacława Ustupskiego.

Kategorie: Aktualności

Wojska Obrony Terytorialnej

12 Styczeń 2017
1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa wprowadzająca Wojska Obrony Terytorialnej jako jeden z rodzajów Sil Zbrojnych. Według ustawy WOT stanowią piąty rodzaj sił zbrojnych RP, który ma być uzupełnieniem naszego potencjału obronnego. Do 2019 roku w Polsce powstać ma 17 brygad obrony terytorialnej.

Do najważniejszych zadań, dla których powołane zostały WOT, należą: prowadzenie działań militarnych we współdziałaniu z wojskami operacyjnymi w momencie wybuchu konfliktu zbrojnego; ochrona ludzi przed skutkami klęsk żywiołowych oraz sprawna realizacja zadań z zakresu zarządzania kryzysowego; ochrona społeczności lokalnych przed skutkami destabilizacji i dezinformacji; współpraca z elementami systemu obronnego państwa; szerzenie w społeczeństwie postaw patriotycznych.

W szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej wstępować mogą cywile jak i wojskowi niezależnie od płci. Zadaniem rekrutów jest umocnienia zdolności obronnych naszego kraju.

Jakie wymagania musi spełnić kandydat do WOT?
 1. obywatelstwo polskie,
 2. zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej,
 3. wiek co najmniej osiemnastu lat,
 4. nie był karany za przestępstwo umyślne,
 5. nie był przeznaczony do służby zastępczej,
 6. nie pełni innego rodzaju czynnej służby wojskowej lub nie posiada nadanego przydziału kryzysowego,
 7. nie jest reklamowany od obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny lub w przypadku nadania przydziału organizacyjno-mobilizacyjnego w formie zbiorowej listy imiennej w jednostce przewidzianej do militaryzacji,
 8. posiada wykształcenie:
 • ​co najmniej wyższe – w przypadku pełnienia służby na stanowisku służbowym w korpusie oficerów,
 • co najmniej średnie – w przypadku pełnienia służby na stanowisku służbowym w korpusie podoficerów,
 • co najmniej podstawowe – w przypadku pełnienia służby na stanowisku służbowym w korpusie szeregowych.
Członkowie jednostek paramilitarnych, absolwenci klas wojskowych oraz byli żołnierze zawodowi mają pierwszeństwo przy rekrutacji do WOT.

Co należy zrobić żeby wejść w szeregi WOT?
Będąc żołnierzem rezerwy należy zgłosić się do właściwego WKU, złożyć wniosek z wymaganymi dokumentami i czekać na decyzję Komisji rekrutacyjnej. Pozostali kandydaci, którzy nie odbyli czynnej służby lub nie posiadają orzeczonej zdolności do czynnej służby wojskowej oraz Ci którzy posiadają kategorię D muszą zgłosić się do właściwego WKU i tam złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami. Po otrzymaniu rekomendacji Komisji rekrutacyjnej, kierowani są do wojskowej komisji lekarskiej oraz wojskowej pracowni psychologicznej w celu odbycia niezbędnych badań, określających zdolność do pełnienia czynnej służby wojskowej.

W całej Polsce powstały punkty informacyjne dla chętnych, którzy chcą wcielić się w szeregi WOT.
TUTAJ znajdziecie kontakty do wojewódzkich punktów informacyjnych.
Można również zgłosić się do najbliższego WKU i tam zasięgnąć informacji dotyczących rekrutacji do WOT.
TUTAJ znajdziecie adresy WKU
 
Kategorie: Aktualności

Wesołych Świąt!!!

23 Grudzień 2016
Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, 
samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej
 życzy zespół NetGun.pl

Kategorie: Aktualności

21 grudnia - Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych na Misjach

21 Grudzień 2016
W tym roku po raz pierwszy obchodzimy Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Data ta jest symboliczna i tragiczna w historii Polskich misji poza granicami Państwa. 21 grudnia 2011 roku pięciu polskich żołnierzy zginęło podczas służby na misji w Afganistanie. Aby uczcić pamięć wszystkich polskich żołnierzy, którzy oddali życie w obronie najwyższych wartości, zapalmy w oknach o 20:00 „światełko pamięci”. Niech każdy obywatel uświadomi sobie że Ich ofiara nie poszła na marne, że pamiętamy i darzymy ich najwyższym szacunkiem.

 
Kategorie: Aktualności