Blog NetGun.pl

Blog NetGun.pl - aktualności i ciekawostki dotyczące broni palnej, strzelectwa, myślistwa i militariów.

Pożar w Białymstoku. Nie żyje dwóch strażaków.

26 Maj 2017

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Białymstoku wybuchł pożar w hurtowni sztucznych kwiatów. W akcji uczestniczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej. Niestety w pożarze zginęło dwóch strażaków walczących z żywiołem. Ich śmierć potwierdził komendant wojewódzki PSP w Białymstoku. Przyczyny tragedii będą badane.
Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinom tragicznie zmarłych Strażaków.

Kategorie: Aktualności

Jak uzyskać pozwolenie na broń palną do ochrony osobistej – poradnik cz. IV

25 Maj 2017

Na naszej stronie w dziale InfoGun - Poradnik odnaleźć możesz informacje dotyczące procedury uzyskania pozwolenia na broń palną do ochrony osobistej jak i również do innych celów.
Jeżeli poważnie zastanawiasz się nad wyrobieniem takiego pozwolenia i przed wizytą w WPA chcesz zdobyć wszelkie przydatne informacje, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.
Pozwolenie na broń do ochrony osobistej .

Kategorie: Prawo

CZ P-10 C – Polska premiera najnowszego pistoletu marki Česká Zbrojovka

24 Maj 2017

Na targach EUROPOLTECH 2017 , które odbyły się w ostatnim tygodni kwietnia w Gdańskiej Amber Arenamiała miejsce premiera pistoletu CZ P-10 C . Oficjalnie został zaprezentowany również na SHOT Show 2017 oraz IWA OutdoorClassics 2017.

CZ P-10 C to nowoczesny, kompaktowy pistolet przeznaczony dla służb specjalnych jak i do ochrony osobistej. Polska będzie jednym z nielicznych krajów gdzie ten model dostępny będzie również dla cywilnych odbiorców.

Pistolet jest lekki i poręczny z antypoślizgowym chwytem posiadającym 3 wymienne nakładki na rękojeść w rozmiarach S, M i L. Dzięki zastosowaniu polimerów model ten jest bardziej odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Poza tym, broń wyposażona jest w zabezpieczenia chroniące przez przypadkowym wystrzałem. Ważnym atutem jest krótki skok spustu co umożliwia szybkie prowadzenie ognia. Magazynek na amunicję kalibru 9x19 dostępny na 15 jak i 17 naboi. W przyszłości na amerykański rynek zostanie wprowadzony wariant na amunicję .40 S&W.

Podstawowe parametry:
Waga: 760 gram (bez załadowanego magazynka)
Całkowite wymiary: 132x32,2x187 mm
Długość lufy: 102 mm

Na czeskiej stronie producenta, sugerowana cena detaliczna podana za ten model to 16100 Kč czyli około 2500 zł.
Źródło: http://www.czub.cz/cz/

Z OSTATNIEJ CHWILI Dwoje Polaków ofiarami zamachu w Manchesterze.

24 Maj 2017

Niestety, Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że w poniedziałkowym samobójczym zamachu w Manchesterze zginęło co najmniej dwoje Polaków, a jeden został ranny.
Media informowały o tym, że 20 letnia Polka poszukuje swoich rodziców, którzy mieli odebrać córki z koncertu, od momentu zamachu nie miała z nimi kontaktu. Dziś potwierdziły się najgorsze przewidywania, małżeństwo nie przeżyło wybuchu. W zamachu poszkodowany został jeszcze jeden nasz rodak. Przeszedł skomplikowaną operację, jest pod opieką specjalistów i jak podkreslił minister Waszczykowski, wszystko wskazuje na to, że będzie żył. Jak na razie to wszystkie informacje jakie podaje MSZ.
Zamach w Manchesterze jest kolejnym aktem terroru w Europie, w którym giną nasi rodacy.
Łączymy się w bólu i przekazujemy najszczersze kondolencje rodzinie ofiar.

Kategorie: Aktualności

Prezydent RP Andrzej Duda zaprasza prezydenta Singapuru na MSPO

23 Maj 2017

W tym roku już po raz dwudziesty piąty odbędzie się Kielecki Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Jest to jedna z największych w Europie wystaw branżowych, skupiająca przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Na tegoroczne MSPO Prezydent Andrzej Duda oficjalnie zaprosił władze Singapuru: „Zapraszałem Pana Prezydenta i przedstawicieli władz Singapuru, a przede wszystkim singapurski przemysł obronny do tego, aby odwiedzili targi kieleckie. (…) Przemysły obronne nie tylko Polski, ale i z Europy i całego świata będą przedstawiały swoją ofertę targową.”

Poniżej link do oświadczenia Prezydenta Andrzeja Dudy
http://www.tvpparlament.pl/retransmisje-vod/inne/oswiadczenia-dla-mediow-prezydentow-polski-i-singapuru/30868399

Korea Południowa - gościem honorowym MSPO.
MSPO towarzyszą od lat wystawy narodowe przemysłu obronnego poszczególnych krajów. Dotychczas takie wystawy miały: Norwegia, Francja, Włochy, Turcja, Niemcy, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, oraz Wielka Brytania. Tegorocznemu MSPO towarzyszyć będzie Wystawa Narodowa przemysłu obronnego Korei Południowej.

Kategorie: Aktualności

Wielka Brytania celem ataku terrorystycznego.

23 Maj 2017

Około pół godziny przed północą czasu polskiego w Manchesterze doszło do zamachu terrorystycznego z użyciem ładunku wybuchowego. Jak podają tamtejsze media był to zamach samobójczy. W wyniku eksplozji rannych zostało 59 osób, na obecną chwilę Policja potwierdza 22 ofiary śmiertelne w tym dzieci. Do zamachu doszło przed gmachem Manchester Arena tuż po zakończeniu koncertu amerykańskiej gwiazdy pop Ariany Grande. Wśród ofiar i poszkodowanych są rodziny nastolatków oczekujące na ich wyjście z koncertu.
Konsulat RP w Manchesterze na swojej stronie opublikował komunikat, że na chwilę obecną nie ma informacji aby w zamachu poszkodowani zostali obywatele Polski.

Kategorie: Aktualności

Broń z drukarki 3D, czyli o pomysłowości szwedzkich gangsterów.

22 Maj 2017

Tak to nie żart, w Szwedzkim Malmoe policjanci podczas rewizji w mieszkaniu jednego z liderów tamtejszego światka przestępczego, odnaleźli pistolet maszynowy w całości wykonany w drukarce 3D. Fakt ten nie jest dużym zaskoczeniem gdyż w technologi 3D można wykonać praktycznie wszystkie przedmioty, zaskakujące natomiast jest to, że wg opinii techników, pistolet pomimo nietrwałej konstrukcji jest całkowicie sprawny.
Jak widać, pomysłowość środowisk przestępczych nie ma granic. Najnowsze technologie, niestety w wielu przypadkach pozostają poza kontrolą co może zrodzić duże zagrożenie.


Źródło: http://fakty.interia.pl

Ślubowanie Wojsk Obrony Terytorialnej

21 Maj 2017
Dzisiaj około 400 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę wojskową. Uroczystości odbyły się w Białymstoku, Lublinie
i Rzeszowie. Obecny w Białymstoku szef MON Antoni Macierewicz podkreślił, że: Przysięga to najważniejszy moment w życiu, każdego żołnierza, moment, który pamięta zawsze, moment, który określa go jako Polaka, patriotę, żołnierza, obrońcę własnego narodu, własnej ojczyzny . Stwierdził również, że moment zaprzysiężenia pierwszych żołnierzy ochotników to symboliczne rozpoczęcie istnienia Wojsk Obrony Terytorialnej.

WOT powołane zostały 1 stycznia 2017 jako piąty rodzaj sił zbrojnych na mocy ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie ustawy
o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. W pierwszym etapie sformowane zostały struktury trzech brygad podlaskim, lubelskim oraz podkarpackim . Utworzono również Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. Obecnie trwa drugi etap w którym formuje się kolejne trzy brygady, dwie w województwie mazowieckim oraz jedna w województwie warmińsko – mazurskim. W kolejnych etapach rozwoju WOT,
w roku 2018 rozpocznie się formowanie siedmiu brygad w centralnej części Polski, a od roku 2019 czterech brygad na zachodniej ścianie naszego kraju.
Do najważniejszych zadań, dla których powołane zostały WOT, należą: prowadzenie działań militarnych we współdziałaniu z wojskami operacyjnymi w momencie wybuchu konfliktu zbrojnego; ochrona ludzi przed skutkami klęsk żywiołowych oraz sprawna realizacja zadań
z zakresu zarządzania kryzysowego; ochrona społeczności lokalnych przed skutkami destabilizacji i dezinformacji; współpraca z elementami systemu obronnego państwa; szerzenie w społeczeństwie postaw patriotycznych.

W szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej wstępować mogą cywile jak i wojskowi niezależnie od płci. Zadaniem rekrutów jest umocnienie zdolności obronnych naszego kraju.
Wg MON wyszkolenie żołnierza Terytorialnej Służby Wojskowej ma trwać trzy lata. W tym czasie rekrut nabywa wszelkich umiejętności potrzebnych do prowadzenia działań w momencie konfliktu zbrojnego lub walki ze skutkami kleks żywiołowych.
Kategorie: Aktualności

146 wystawa NRA w Atlancie

19 Maj 2017

NRA (National Rifle Association of America, tłum. Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki) to organizacja non-profit działająca na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki, działajaca na rzecz propagowania prawa do posiadania broni palnej, bezpieczeństwa jej użytkowania, a także prawa do polowań i samoobrony.
W tym roku zebranie członków NRA odbyło się w Atlancie w stanie Georgia. Uczestniczyło w nim ponad 81 000 zwiedzających i 800 wystawców. Wystawie, oprócz prezentacji broni towarzyszyły również liczne seminaria, warsztaty, wydarzenia specjalne oraz spotkania z ważnymi i sławnymi osobistościami ze Stanów i całego świata. Wystawy NRA uważane są za największe święto wolności i patriotyzmu z USA.
Dzięki uprzejmości Pana Wacława Ustupskiego możemy podzielić się z Wami fotorelacją z wystawy w Atlancie oraz fotografiami z poprzednich edycji w Louisville 2016, Nashville 2015 i Indianapolis 2014.

Zapraszamy do obejżenia Galerii z NRA w Atlancie .